آخرین اخبار

یاغی بزرگ دور از استقلال | جریان انحرافی علیه تیم جواد نکونامبه گزارش همشهری آنلاین درست بعد از روی کار آمدن جواد نکونام به‌عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال این موضوع مطرح شد که آیا مهدی هاشمی‌نسب به‌عنوان یکی از دستیاران نکونام در سال‌های اخیر در تیم‌های مختلف، این بار هم توسط او به‌کار گرفته می‌شود یا نه. نکته قابل توجه اینکه موضع‌گیری‌ها و مصاحبه‌های طوفانی هاشمی‌نسب طی سالیان اخیر بر علیه باشگاه پرسپولیس باعث شده تا این اظهارات به مذاق هواداران استقلالی خوش آمده و آنها از این چهره به‌عنوان مکمل نکونام در کادرفنی استقلال یاد بکنند. جالب اینکه حتی عده‌ای پا را فراتر گذاشته و از یاغی فوتبال ایران به عنوان گزینه سمت سرپرستی آبی‌ها نام بردند.
اما واقعیت ماجرا آنجایی است که این چهره که همواره و در هر پست و سمتی استقلالی بودن خود را ثابت کرده و نشان داده تا چه اندازه پشت این تیم است و منافع این باشگاه را بالاتر از هر چیز دیگری می‌داند، برخلاف نظر هواداران اصولا تداخل وظایفی با نکونام و سایر دستیاران وی نداشته و این بحث اصلا موضوعیتی ندارد که هاشمی‌نسب در این مقطع از فصل با حضورش می‌تواند کمک شایانی را به روند حرکتی تیم در امور تاکتیکی و آماده‌سازی فنی کند. بلکه در آینده نزدیک و در هر زمان دیگری و در مقطع بعدی حتی با آغاز فصل هم می‌توان از این چهره مورد توجه و محبوب هواداران در کادرفنی استقلال استفاده لازم را برد.
اما پاسخ اینکه هاشمی‌نسب کجاست و امروز چرا به جمع استقلالی‌ها اضافه نشده است را می‌توان امروز در رسانه‌های مختلف و در فضای هواداری به اشکال مختلفی دید مبنی‌بر اینکه عده‌ای او را به‌خاطر مباحث مالی از استقلال دور می‌دانند و برخی نیز مشکلات خانوادگی و شخصی و برخی هم معتقدند که به این چهره احترام لازم گذاشته نشده است.
این در حالی است که شنیده‌ها  و اطلاعاتی که به دست آمده نشان می‌دهد پای هیچ یک از این موارد برای همکاری هاشمی‌نسب با نکو و استقلال مطرح نبوده و پای مسائل مهم‌تر دیگری در میان است. حداقل در ذهن هاشمی‌نسب برخی مسائل که مانع از همکاری وی شده است پررنگ‌تر از مسائل اشاره‌شده هستند. هرچند در مقطع کنونی به نظر می‌رسد پیرامون استقلال و انتخاب‌هایش، تنها موردی که برای نکونام و کادرش اهمیت دارد این است که هرچه سریع‌تر تیم خود را بسته و آماده حضور در رقابت‌های لیگ برتر کند.
بدون شک با وجود تیم‌هایی مانند پرسپولیس، تراکتور و سپاهان که امروز تا بن دندان مسلح شده‌اند جواد نکونام و شاگردانش در فصل بیست‌وسوم کار بسیار سختی را در پیش دارند و به نظر می‌رسد برخی نکات انحرافی ازجمله پرداختن به دستیاران نکونام و بحث مناسب بودن یا نبودن سرپرست انتخاب‌شده در برهه زمانی فعلی توسط برخی افراد، در حال دور کردن سرمربی استقلال از اهداف خود است.
استقلالی‌ها در همین مدت به اندازه کافی زمان را از دست داده و از بازار نقل و انتقالات عقب افتاده‌اند و به نظر می‌رسد اگر روند به همین شکل باشد که دغدغه‌ها و نگرانی‌ها به جای بستن تیمی قوی و منسجم و جذب بازیکنان داخلی و خارجی درجه یک و مورد نیاز کادرفنی، به انتخاب سرپرست و اعضای کادرفنی ختم شود باید از همین حالا فاتحه استقلال در فصل جدید را خواند.
مطمئنا اگر استقلال در فصل پیش‌رو قهرمانی می‌خواهد باید از همین حالا دست به کار شده و با همدلی و اتحاد بین تمامی ارکانش، در همین پیش‌فصل مقدمات این امر را فراهم کند. اینکه دستیاران نکونام را چه کسانی تشکیل می‌دهند هرگز در برهه زمانی فعلی برای این باشگاه و هوادارانش نباید اهمیتی داشته باشد چراکه در هفته اول رقابت‌ها و در برابر صنعت نفت آبادان بازیکنانی که توسط نکونام و کادرش ساخته و پرداخته شده‌اند برای کسب نخستین 3 امتیاز فصل به زمین خواهند رفت و نه نفراتی مانند هاشمی‌نسب، حسن‌زاده و سامره و نوازی!

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع همشهری آنلاین

نوشته های مشابه