آخرین اخبار

گل سپاهان شانسی بود و دوست دارم این تیم قهرمان شود | سعی می‌کنم بهترین پاسور لیگ شوم


همشهری‌آنلاین – علی‌اصغر درویش

تیم پیکان در لیگ برتر از ۴بازی ابتدایی این مسابقات با ۳تساوی و یک باخت و کسب ۳امتیاز در رده دوازدهم جدول رده‌بندی قرار گرفته است تا مشخص شود تیم جوان رسول خطیبی کار سختی برای ادامه فصل خواهد داشت. سامان نریمان‌جهان وینگر ۳۲ساله پیکان که سابقه بازی در تیم‌های بزرگی چون پرسپولیس، تراکتور، ذوب‌آهن و بسیاری از تیم‌های دیگر لیگ برتری را در کارنامه خود دارد در گفت‌وگو با همشهری به شرایط تیم رسول خطیبی در این فصل پرداخت.

*در بازی با سپاهان شرایط عجیبی برای پیکان رقم خورد و پیروزی با شکست عوض شد. چه اتفاقی افتاد؟

در نیمه اول بازی را خیلی خوب شروع کردیم و ۳موقعیت گل داشتیم که متاسفانه جز یکی از آنها از بقیه استفاده نکردیم و سپاهان روی یک ارسال به گل تساوی رسید. در ادامه دانشگر از زمین بازی اخراج شد و با همین نتیجه به رختکن رفتیم. در رختکن صحبت‌هایی مطرح شد که تیم سپاهان واقعا برای قهرمانی می‌جنگد و این موضوع در بازی هم کاملا مشخص بود و به این موضوع اشاره شد که ۱۰نفره شدن آنها باعث انگیزه بیشتر سپاهانی‌ها می‌شود اما در هر صورت تیم ما هم به دنبال پیروزی در این بازی بود. در نیمه دوم سپاهان به طرز عجیبی به گل دوم رسید و به نظرم آن گل شانسی بود چون توپ رامین رضاییان به سمت دیگری زده شده بود و پس از برخورد به مدافعان تیم ما جهت توپ عوض شد. در ادامه باز هم صاحب موقعیت شدیم و فرصت‌ها را از دست دادیم و سپاهان به گل سوم رسید.

*تیم پیکان با میانگین سنی پایینی بسته شده است. به نظر می‌رسد رسول خطیبی کار سختی در طول فصل داشته باشد.

تیم ما با کمترین بودجه بسته شده و بازیکنانمان با قراردادهای بسیار پایین به پیکان آمده‌اند. واقعا با توجه به این میانگین سنی باید به مدیریت و کادر فنی پیکان دست‌مریزاد گفت. من هم پشت این بازیکنان جوان هستم و هر کمکی از دستم بربیاید برای موفقیت پیکان دریغ نمی‌کنم.

*بعد از اتمام تعطیلی لیگ با ملوان و پرسپولیس بازی دارید.

بازی با ملوان بسیار سخت است. به نظرم آقای تارتار تیم بسیار خوبی جمع کرده و بازی در خانه ملوان با آن جو بسیار مشکل خواهد بود و بعد از آن هم که با پرسپولیس بازی داریم. در هر حال به دنبال نخستین پیروزی فصل پیکان هستیم.

*آیا غیر از پیکان پیشنهادهای دیگری هم داشتی و چه شد که تیم رسول خطیبی را انتخاب کردی؟

بله پیشنهاد داشتم. البته دوست داشتم در ذوب‌آهن بمانم اما وقتی آقای خطیبی به من پیشنهاد داد به جهت اینکه قبلا چندین سال با ایشان کار کردم بلافاصله قبول کردم که به پیکان بیایم. شخصیت آقای خطیبی را خیلی دوست دارم. آقای خطیبی در هر تیمی بوده فقط دوست داشته برنده باشد و از آنجا که این روحیه برنده شدن در خودم وجود دارد علاقه خاصی به کار کردن با ایشان دارم. خاطرم هست زمانی که با ایشان در تراکتور بودیم در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا با اینکه هیچکس انتظار نداشت تیم تراکتور با پیروزی مقابل شارجه از گروهش صعود کرد.

*بعد از گذشته ۴هفته از کیفیت لیگ برتر را چطور دیدی؟

نسبت به هفته‌های ابتدایی فصل گذشته خوب نبوده. شاید باید چند هفته دیگر بگذرد تا تیم‌ها کم‌کم خودشان را پیدا کنند. ۶۰-۷۰ درصد فوتبال وجود زمین چمن باکیفیت در ورزشگاه‌هاست و یکی از دلایل اصلی پایین بودن کیفیت لیگ برتر نداشتن زمین‌های چمن خوب است.

گل سپاهان شانسی بود و دوست دارم این تیم قهرمان شود | سعی می‌کنم بهترین پاسور لیگ شوم

*باتوجه به عملکرد پیکان در ۴مسابقه ابتدایی لیگ چه جایگاهی را برای این تیم در پایان فصل پیش‌بینی می‌کنی؟

الان برای پیش‌بینی خیلی زود است اما معتقدم از هفته دهم به بعد می‌توان ارزیابی کاملی از آمار تیم‌ها داشت. باز هم می‌گویم تیم ما از بازیکنان بسیار جوان تشکیل شده و انتظارها از پیکان باید منطقی باشد. تیم ما فصل پیش یازدهم شد بنابراین فکر می‌کنم هر جایگاهی بالاتر از این رتبه یعنی پیکان عملکرد موفقی داشته است. قطعا با تلاش کادر فنی و بازیکنان به دنبال جایگاه ایده‌آلی در پایان فصل هستیم ولی با توجه به سرمایه‌گذاری بزرگ چند تیم در نقل‌وانتقالات فکر کنم در انتهای فصل در میانه‌های جدول قرار بگیریم.

*چه تیم‌هایی را مدعی اصلی قهرمانی در لیگ برتر می‌بینی؟

سپاهان شانس اصلی قهرمانی است اما دوست دارم تراکتور قهرمان شود.

*باتوجه به اینکه زمانی پیراهن پرسپولیس را به تن داشتی چه نتیجه‌ای را برای دربی پایتخت پیش‌بینی می‌کنی؟

دربی پرسپولیس و استقلال همیشه مهم بوده و نتیجه آن هیچ ربطی به جایگاه ۲تیم ندارد. در هر صورت بازی سختی خواهد بود و قابل پیش‌بینی نیست. امیدوارم بازی قشنگی باشد تا هواداران لذت ببرند و هر تیمی بهتر بود برنده بازی باشد.

*یک گل و یک پاس گل به نام خودت ثبت کردی. در پایان چه هدفی برای خودت در لیگ داری؟

من در پست وینگر بازی می‌کنم و از آنجا که علاقه زیادی به پاس گل دارم دوست دارم آقای پاس گل شوم.

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع همشهری آنلاین

نوشته های مشابه