آخرین اخبار

«کوسه‌های» اروپا به دنبال طارمی | رمزگشایی پرتغالی‌ها از علاقه مهاجم ایرانی به یک انتقال


به گزارش همشهری‌آنلاین، تیم فوتبال پورتو در چارچوب هفته سی و سوم و ماقبل پایانی لیگ پرتغال موفق شد با نتیجه ۴ بر ۲ تیم فامالیکائو را شکست بدهد. هر چهار گل پورتو در این بازی توسط مهدی طارمی به ثمر رسید و مهاجم ایران در این مسابقه «پوکر» کرد.

این اتفاق صعود طارمی به صدر جدول گلزنان لیگ پرتغال با ۲۱ گل را به دنبال داشت و سر و صدای زیادی در مطبوعات پرتغال به پا کرد.

روزنامه ابولا پرتغال در گزارشی با اشاره به درخشش طارمی اعلام کرد که گل‌های این مهاجم ایرانی در پرتغال، «کوسه‌های» اروپا یا همان باشگاه‌های بزرگ و ثروتمند را که بدون مشکل دست به خرید بازیکن می‌زنند، جذب می‌کند.

این روزنامه سپس به علاقه باشگاه سویا اسپانیا به طارمی پرداخت و نوشت: «سویا به طور جدی در حال بررسی احتمال به خدمت گرفتن بازیکن پورتو است. پورتال Todo Fichajes این علاقه را گزارش می‌دهد که در صورت قهرمانی اندلسی‌ها در لیگ اروپا می‌تواند محقق شود، زیرا سویا می‌داند که باید تلاش کند تا این ایرانی را از پورتو خارج کند.»

طارمی یک فصل دیگر با پورتو قرارداد دارد و هنوز به پیشنهاد تمدید قرارداد این باشگاه پرتغالی پاسخ مثبت نداده است. ابولا دلیل این تصمیم طارمی را این‌طور برشمرده است: «طارمی با ورود به آخرین سال قرارداد، تمدید آن را متوقف کرده و منتظر پایان فصل است تا تمام سناریوهای روی میز را ارزیابی کند. انتقال به لیگ برتر (انگلیس) همچنان هدفی است که او دنبال می‌کند. اگر او فصل را به عنوان برترین گلزن لیگ پرتغال به پایان برساند، مطمئناً امتیاز و اعتبار بیشتری کسب خواهد کرد و در حال حاضر از حمایت بی‌قید و شرط هم‌تیمی‌هایش برای رسیدن به این موفقیت برخوردار است.»

بر اساس این گزارش، درخشش طارمی در هفته سی و سوم همچنین حضور او در تیم منتخب این هفته از مسابقات را به دنبال داشت. طبق بررسی سایت «گل پوینت» طارمی با ۸.۷ امتیاز نه تنها در ترکیب تیم منتخب قرار گرفته بلکه با بیشترین امتیاز صاحب عنوان بهترین بازیکن این هفته هم شده است.منبع همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه