سایر ورزش ها

کاروان ایران به مسابقات جهانی ورزش کارگری اعزام می شودبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش کارگری، اولین جلسه ستاد اجرایی کاروان اعزامی به هفتمین دوره مسابقات جهانی کارگران برگزار شد.

در ابتدای این جلسه که با حضور اسناوندی سرپرست فدراسیون و اعضای ستاد اجرایی برگزار شد، اسناوندی ضمن تبریک فرا رسیدن دهه کرامت از فعالیت ها و اقدامات انجام شده در راستای اعزام به این مسابقات تقدیر و تشکر کرد و گفت: مسابقات جهانی بالاترین رویداد ورزشی برای هر فدراسیونی محسوب می شود بنابراین ما در تلاش هستیم که تیم خوب و قدرتمندی را به مسابقات اعزام کنیم و امیدوارم با دست پر برگردیم.

وی ادامه داد: مسابقات انتخابی تیم های ملی کارگری باید با دقت برگزار شود تا تمام ضوابط اجراء شود. البته ما بعنوان یک فدراسیون صنفی در راستای ماموریت مان علاوه بر بحث قهرمانی، باید به فکر ترویج فرهنگ ورزش در جامعه کار و تولید و همچنین ترویج فرهنگ کار و مولفه های آن هم باشیم و نفراتی که اعزام می شوند می بایست این مقوله را هم اشاعه و ترویج دهند و خودشان هم نیز سرآمد باشند و ما باید نشان دهیم که کارگران ما چقدر سختکوش هستند. این مساله در پویایی اقتصاد و به راه انداختن چرخ بزرگ صنعت تاثیر بسزایی دارد.

در ادامه جلسه اعضای ستاد نیز نقطه نظرات خود را درباره حضور در این مسابقات مطرح و به تبادل نظر پرداختند.

فدراسیون ایران عضو سه نهاد بین المللی ورزش کارگری است و تاکنون در ۱۸ دوره مسابقات حضور داشته که حاصل تلاش نمایندگان ایران ۲۰۲ مدال طلا، ۱۳۹ مدال نقره و ۱۲۲ مدال برنز ایران در این مسابقات بوده است.

کشورمان همچنین تاکنون در سه دوره مسابقات جهانی در سال های ۲۰۱۵، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ شرکت کرده است. در سال ۲۰۲۱ نیز به دلیل پاندمی کرونا مسابقات برگزار نشد. مسابقات جهانی ورزش کارگری امسال از تاریخ ۱۴ لغایت ۱۹ شهریور ماه در ایتالیا برگزار می شود. در دور قبل این رقابت ها کاروان ایران به عنوان سومی مسابقات رسید.منبع مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه