آخرین اخبار

کارشناسی دو پنالتی جنجالی پرسپولیس – هوادار


کد خبر : 1939890 |
04 خرداد 1402 ساعت 19:48 |
5.4K بازدید |

0
دیدگاه

ترابی و پورعلی در متن صحنه‌های داوری؛

کارشناسان داوری به بررسی دو پنالتی دیدار هوادار و پرسپولیس در مرحله نیمه نهایی جام حذفی پرداخته‌اند.

به گزارش ورزش سه، شروع بازی هوادارپرسپولیس با یک صحنه مشکوک همراه بود. جایی که مهدی ترابی با فرار سریع السیر خود از مرتضی منصوری، مدافع هوادار گذشت و به شکلی مشکوک سرنگون شد.

بازیکنان پرسپولیس معتقد بودند که در این صحنه مدافع سفیدپوش به وضوح با حرکت پای خود ترابی را سرنگون کرده و از سوی دیگر هواداری‌ها اعتقاد داشتند ضربه در حدی نبوده که داور اعلام پنالتی کند.

اما به هر حال علی صفایی، داور بازی، در سوت خود دمید و در دقیقه ۳ یک پنالتی گرفت که تاکنون نتیجه بازی را رقم زده و پرسپولیس را به فینال برده است.

همچنین در دقیقه ۳۴ مسابقه نیز‌ در پی برخورد مرتضی پورعلی‌گنجی و محمدجواد محمدی داور بار دیگر در سوت خود دمید و این‌بار یک‌ پنالتی به سود هوادار اعلام کرد که البته این ضربه توسط علیرضا بیرانوند مهار شد.

کارشناسان داوری در همین خصوص نظرات خود را ابراز کرده‌اند که در ادامه می‌خوانیم:

📌 برخورد مرتضی منصوری و مهدی ترابی (دقیقه ۳ – پنالتی)

ابراهیم میرزابیگی: مدافع هوادار مرتکب خطا شد و اعلام پنالتی از سوی داور درست بود.
علیرضا یزدانی: پیش از برخورد پایین تنه بین مدافع و مهاجم، بازیکن پرسپولیس با عمل دست گذاشتن روی مدافع هوادار قدرت عمل او را محدود کرد و سپس برخورد صورت گرفت؛ بنابراین اول مهاجم مرتکب خطا شده است اما بازیکن پرسپولیس بزرگنمایی کرد.
حیدر سلیمانی: پنالتی کاملا درست بود و مدافع با پای چپ خود، پای راست مهدی ترابی زد و مرتکب خطا شد.
نوذر رودنیل: تصمیم داور و اعلام پنالتی به سود پرسپولیس صد درصد درست بود.


📌 برخورد مرتضی پورعلی‌گنجی و محمدجواد محمدی (دقیقه ۳۴ – پنالتی)

ابراهیم میرزابیگی: برخورد طبیعی فوتبال بود و خطایی رخ نداد. اگر بخواهیم چنین صحنه‌هایی را پنالتی بگیریم، در هر بازی باید ۴۰ پنالتی اعلام کنیم.
علیرضا یزدانی: مدافع جلوی مهاجم بود و پشت به پشت هم برخوردی داشتند اما متاسفانه داور باز هم اشتباه کرد. این یک برخورد متداول در فوتبال بود و داور باید دستور به ادامه بازی می‌داد.
حیدر سلیمانی: تصاویر تلویزیونی واضح نیست اما من داخل محوطه جریمه برخوردی نمی‌بینم و تنها بیرون محوطه جریمه خطایی از سوی مدافع صورت می‌گیرد. از نظر من درون محوطه هیچ خطایی رخ نداد و اگر خطایی هم باشد، بیرون از محوطه است.
نوذر رودنیل: با تصاویر تلویزیونی من نه بالاتنه و نه پایین تنه برخوردی ندیدم، مگر اینکه از زاویه دیگری برخوردی صورت گرفته باشد که در تصاویر مشخص نبوده باشد.

* تکمیل می‌شودمنبع ورزش سه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه