کشتی

چرخه انتخابی کشتی آزاد از اواخر دیماه آغاز می‌شودبه گزارش خبرنگار مهر، طبق مصوبات چرخه انتخابی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان، قرار بر این شد که این روند همزمان با برگزاری رقابت‌های قهرمانی کشور آغاز شود. بر این اساس با توجه به تقویم فدراسیون کشتی، نخستین مرحله چرخه انتخابی طی روزهای ۲۸ تا ۳۰ دی با برپایی پیکارهای قهرمانی کشور در سالن شهدای هفتم تیر تهران استارت خواهد خورد.

این در حالیست که برخی از مدعیان تیم ملی کشتی آزاد از حضور در این مرحله معاف هستند و فقط مدعیانی باید در قهرمان کشور شرکت کنند که قصد تغییر وزن دارند. البته در این مورد هم فعلاً باید به امیرمحمد یزدانی نایب‌قهرمان وزن ۶۵ کیلوگرم جهان اشاره کرد که باید برای حضور در وزن ۷۰ کیلوگرم، کار خود را از چرخه انتخابی آغاز کند.

بدین ترتیب دیگر مدال‌آوران رقابت‌های جهانی ۲۰۲۲ صربستان از حضور در نخستین مرحله چرخه انتخابی معاف هستند که طبق آن رحمان عموزاد و کامران قاسم‌پور به عنوان قهرمانان اوزان ۶۵ و ۹۲ کیلوگرم مسابقات جهانی، رضا اطری، محمد نخودی و حسن یزدانی در اوزان ۶۱، ۷۹ و ۸۶ کیلوگرم دارندگان مدال نقره جهان و یونس امامی و امیرحسین زارع در اوزان ۷۴ و ۱۲۵ کیلوگرم با توجه به کسب مدال برنز جهان در مسابقات قهرمانی کشور حضور نخواهند داشت.

البته با نظر کادرفنی تیم ملی، علی سوادکوهی و امیرعلی آذرپیرا با توجه به عملکرد خوبی که در مسابقات بین‌المللی داشتند به جمع مدعیان معاف از مرحله اول چرخه اضافه شده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، غیر از این نفرات که طبق مصوبات فنی و با نظر کادر فنی از این مسابقات معاف شده‌اند، تمامی مدعیان باید در رقابتهای قهرمان کشور شرکت کنند و غیبت آنها با حذف از چرخه انتخابی سال ۲۰۲۳ همراه خواهد بود.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه