فوتبال و فوتسال

پیروزی پرسپولیس برابر ذوب‌آهن با روش یحیی/ سرخ‌ها در نزدیکی صدر


به گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و ذوب آهن اصفهان در هفته هجدهم لیگ بیست و سوم از ساعت ۱۷:۱۵ امروز در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان برگزار شد که این بازی با پیروزی یک بر صفر سرخپوشان همراه بود. گئورگی گولسیانی (۸- پنالتی) برای پرسپولیس گلزنی کرد.

ترکیب پرسپولیس در نبود شماره یک

اوسمار ویه را سرمربی پرسپولیس تصمیم گرفت ترکیب زیر را برای دیدار با ذوب آهن اصفهان وارد زمین کند:

امیررضا رفیعی، گئورگی گولسیانی (۶۶- فرشاد فرجی)، محمدحسین کنعانی‌زادگان، علی نعمتی (۵۷- عبدالکریم حسن)، دانیال اسماعیلی فر، مسعود ریگی، سروش رفیعی، مهدی ترابی، سعید صادقی (۶۶- اوستون ارونوف)، امید عالیشاه (۸۸- محمد خدابنده لو) و عیسی آل کثیر (۸۸-و حبد امیری).

تغییر در چارچوب دروازه پرسپولیس در حالی رقم خورد که علیرضا بیرانوند به دلیل محرومیت حضور نداشت تا برای اولین بار در لیگ برتر فصل جاری جای خود را به گلر دوم بدهد. امیر رضا رفیعی که تاکنون هیچ بازی رسمی با پیراهن پرسپولیس نداشت وظیفه حفاظت از دروازه پرسپولیس را بر عهده داشت که در نیمه اول روی چند صحنه نیز خیلی خوب ظاهر شد.

همچنین محمد ربیعی برای جبران شکست هفته گذشته تیمش مقابل ملوان تصمیم گرفت نفرات زیر را وارد زمین کند تا با عملکرد بازیکنان سرعتی خود بتواند روی دروازه پرسپولیس ایجاد موقعیت کند:

محسن فروزان، امیرحسین جدی (۸۰- چابرادزه)، محمد قریشی، محمدجواد محمدی (۸۰- محمدجواد محمدی)، پوریا آریا (۵۷- محمدحسین اسلامی)، محسن آذرباد، فریبرز گرامی، مجید علیاری (۸۰- لطیفی)، شایان مصلح، مهرداد رضایی، فردین یوسفی (۷۸- کمال کامیابی نیا).

خطای واضح برای یک گل در نیمه اول

بازی در حالی آغاز شد که دو تیم قصد داشتند خیلی زود مالکیت توپ را در اختیار خود بگیرند و بتوانند روی دروازه حریف خلق موقعیت کنند. بازیکنان پرسپولیس که نمی‌خواستند توپ را در میانه میدان خیلی به عرض ببرند با پاس‌های عمقی سروش رفیعی و مسعود ریگی سعی کردند عیسی آل کثیر و امید عالیشاه را صاحب توپ در محوطه جریمه میزبان کنند. تلاش آنها در همان دقیقه‌های ابتدایی منجر به کرنر شد. هنگام ارسال این توپ شایان مصلح خطای واضحی را روی گئورگی گولسیانی انجام داد تا علی صفایی در سوت خود دمیده و اعلام پنالتی کند.

محمدحسین کنعانی زادگان قرار بود پنالتی را بزند اما با درخواست گولسیانی اجازه داد تا او پشت توپ ایستاده و این توپ را با ضربه‌ای آرام وارد دروازه محسن فروزان کند.

در ادامه ذوبی ها با اتکا بر مالکیت توپ توانستند میانه میدان را در اختیار بگیرند اما شوت‌های آرام آریا کیا یا محمدی چندان روی دروازه رفیعی گلر جوان پرسپولیس ایجاد خطر نکرد تا او در نیمه اول کار سختی برای پر کردن جای بیرانوند در چارچوب دروازه سرخپوشان نداشته باشد.

پرسپولیسی‌ها در پنج دقیقه پایانی نیمه اول سعی کردند با پاس‌های رو به جلو و ارسال‌های کوتاه از جناحین ایجاد موقعیت کنند. عیسی آل کثیر در آخرین دقیقه این دیدار با محسن فروزان تک به تک شد اما دروازه‌بان ذوب آهن توانست آن را بگیرد تا تک گل گولسیانی از روی نقطه پنالتی باعث برد یک نیمه‌ای میهمان شود.

پیروزی پرسپولیس برابر ذوب‌آهن با روش یحیی/ سرخ‌ها در نزدیکی صدر

یک اخراج ذوبی و چند مصدوم برای پرسپولیس

محمد ربیعی سعی داشت تاکتیک‌های تهاجمی تیمش را از همان ابتدای نیمه دوم پیاده کند. هافبک‌های ذوب آهن سعی داشتند با سانتر از جناحین روی دروازه پرسپولیس خلق موقعیت کنند. روندی که در ۱۰ دقیقه ابتدایی بارها دفاع پرسپولیس را به زحمت انداخت اما بی دقتی محسن آذرپاد کافی بود تا میزبان ۱۰ نفره شود. او با ضربه مستقیم روی سر علی نعمتی باعث شکستگی سر مدافع پرسپولیس شد تا با کارت قرمز مستقیم صفایی داور مسابقه روبرو شود.

خطایی که منجر به تعویض نعمتی شد تا عبدالکریم حسن برای اولین بار به عنوان بازیکن تعویضی از دقیقه ۵۴ وارد شود.

محمد ربیعی پس از ۱۰ نفره شدن تیمش دست به تغییر تاکتیک زد تا حداقل بتواند بازی را به تساوی بکشد. تعویض‌های او نشان از ارسال‌های مستقیم به پشت سر مدافعان پرسپولیس داشت که بارها تکرار شد و دفاع بلندقامت سرخ‌ها غفلت نداشت.

مصدومیت گولسیانی در اواسط نیمه دوم با ورود فرشاد فرجی برای پرسپولیس همراه بود اما این بازیکن هم اجازه نداد تا محمدحسین اسلامی و مجید علیاری برای رسیدن به چارچوب دروازه سرخپوشان بتوانند کاری از پیش ببرند.

هرچه از زمان بازی گذشت پاس‌های بلند اشتباه بازیکنان ذوب آهن بیشتر شد تا بازیکنان سرعتی پرسپولیس صد حمله‌های خطرناکی را روی دروازه فروزان ایجاد کنند. دروازه بان ذوب آهن که در نیمه اول توانست یک موقعیت مسلم گلزنی را از این تیم بگیرد در نیمه دوم سه بار مانع از فرو ریختن دروازه تیمش در جریان بازی شود تا سه امتیاز مهم پرسپولیس روی همان یک گل پنالتی گولسیانی رقم بخورد.

اوسمار ویه را در سومین حضور رسمی خود روی نیمکت پرسپولیس توانست دومین پیروزی را برای تیمش خلق کند تا باخت مقابل آلومینیوم اراک به طور کامل از ارهان پاک شود. پرسپولیس با این پیروزی ۳۶ امتیازی شد تا فاصله خود با استقلال را همچنان سه امتیاز نگه دارد. ذوب آهن نیز روند نزولی خود را با باختی دیگر ادامه داد تا آنها با ۲۵ امتیاز همچنان در رتبه هفتم قرار بگیرند.

حاشیه بیشتر از متن بود

* قبل از شروع مسابقه، تنش بین دو تیم با انتشار تصاویری از نوشته‌های عجیب در گوشه‌های رختکن پرسپولیس آغاز شد که با واکنش میزبان همراه بود و آنها چنین رفتاری را دور از شأن دو تیم دانستند.

* محمد ربیعی سرمربی ذوب آهن در نیمه اول بارها روی عملکرد شایان مصلح اعتراض داشت و بازیکن خودش را مورد اعتراض قرار داد.

* مرتضی پورعلی گنجی و یاسین سلمانی با وجود اینکه از لیست پرسپولیس کنار گذاشته شده اند در جمع کاروان سرخپوشان حضور داشتند. همچنین افشین پیروانی نیز از جایگاه تماشاگران در ورزشگاه فولادشهر مشغول تماشای بازی بود.

* حدود سه هزار نفر در سرمای اصفهان برای تشویق دو تیم در استادیوم حضور داشتند.

* تعیین ۹ دقیقه وقت اضافی برای نیمه دوم حیرت ویه را سرمربی پرسپولیس را به همراه داشت اما ترجیح داد به داور اعتراض نکرده و تیمش را در همان لحظه‌ها هدایت کند.

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع مهر

نوشته های مشابه