آخرین اخبار

پیام امباپه به فرزندش؛ مجبور نیستی برای این تیم بازی کنی!به گزارش همشهری‌آنلاین، کیلیان امباپه اصالتی کامرونی دارد اما برای تیم ملی فوتبال فرانسه به میدان می‌رود. این بازیکن سرشناس تصمیم گرفت که در تعطیلات تابستانی به زادگاه خود کامرون برود و با استقبال بسیار خوب هم مواجه شده است.

او در گفت و گو با شبکه تلویزیونی کامرون گفت: من همه زندگی‌ام را در فرانسه بوده‌ام به همین خاطر برای تیم ملی فوتبال فرانسه هم به میدان رفتم اما شرایط برای پسرم متفاوت خواهد بود. اگر در کامرون زندگی کنم قطعا پسرم هم به این کشور علاقه‌مند خواهد شد و اگر در فرانسه باشد به این کشور علاقه‌مند می‌شود. من هیچ تصمیمی به جای او نمی‌گیرم و اصلا به او نخواهم گفت که باید در فلان کشور بازی کند. او خودش باید تصمیم بگیرد.

امباپه ادامه داد: من به همراه موسسه‌ام و خانواده‌ام کارهای زیادی برای انجام دادن در کامرون داریم. می‌خواهم به مردم در اینجا کمک کنم و خوشحال به فرانسه برگردم. بدون شک ستارگان فوتبال جهان نمی‌توانند جهان را نجات دهند اما آنها باید تلاش خود را به کار گیرند زیرا کمک کردن بدون حد و مرز است. وظیفه ما است که نهایت تلاش خود ر ا به کار گیریم. من تنها بازیکنی نیستم که در پروسه کمک به انسان‌ها حضور دارم. با این حال می‌خواهم در این زمینه رد پایی از خود به یادگار گذارم. در بسیاری از اوقات بازیکنان در کمک به هم نوع خود شرکت نمی‌کنند و این به خاطر بی‌میلی آنها نیست بلکه به خاطر نبود اطلاع و علم در این زمینه است.  

این بازیکن سرشناس افزود: من زیاد به کامرون مسافرت نکرده‌ام، با این حال ریشه من از این کشور است. قلب من به آفریقا نزدیک است و دوستان زیادی در این کشور دارم. دوست دارم که یک کشور آفریقایی قهرمانی در جام جهانی را تجربه کند.

امباپه در پایان صحبت‌های خود درباره نژادپرستی در فوتبال گفت: باید با نژادپرستی مبارزه کرد. اصلا قابل قبول نیست که در سال ۲۰۲۳ شاهد چنین چیزی در فوتبال باشیم. فکر می‌کنم که آنچه برای وینیسیوس در ورزشگاه والنسیا رخ داد آخرین مورد باشد. نباید اجازه تکرار چنین رفتارهایی را داد.

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع همشهری آنلاین

نوشته های مشابه