توپ و تور

واکنش سرمربی تیم ملی بسکتبال به غیبت حدادی/ اعلام فهرست ۲۴ نفرهسعید ارمغانی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت حامد حدادی پس از آسیب دیدگی و جراحی که داشته و همچنین برنامه‌هایش برای حضور تیم ملی بسکتبال در پنجره ششم انتخابی جام جهانی با توجه به شرایط این بازیکن توضیح داد.

وی با یادآوری اینکه حامد حدادی چهارشنبه گذشته در جریان لیگ چین دچار پارگی آشیل پا شد، خاطرنشان کرد: پنجشنبه این بازیکن به شهر خودش انتقال داده شد و روز جمعه جراحی لازم روی پای او صورت گرفت. بعد از جراحی مکالمه مستقیم با حدادی نداشتم اما از طریق پیام با او در ارتباط بودم. اینگونه مطلع شدم که جراحی انجام شده بدون مشکل و موفق بوده است اما خب هنوز از نظر پزشکان در این زمینه اطلاع کاملی نگرفته‌ام.

سرمربی تیم ملی بسکتبال تاکید کرد: مصدومیت حدادی به خاطر پارگی آشیل بوده اما اطلاعی ندارم که این پارگی به طور کامل بوده یا بخشی از آشیل را درگیر کرده است. فقط اطلاع دارم که او فعلاً در بیمارستان است و باید مشخص شود که چه مدت به استراحت نیاز دارد و از چه زمانی فیزیوتراپی خود را آغاز می‌کند اما آنچه مسلم است حامد حدادی به پنجره ششم انتخابی جام جهانی نمی‌رسد.

ارمغانی در این زمینه اینگونه توضیح داد: آسیب دیدگی آشیل تحت هر شرایطی سخت و بد است به خصوص اگر به جراحی کشیده شود. در این صورت کار و مدت زیادی لازم است تا ورزشکار مجدد به شرایط تمرین و مسابقه بازگردد. با این اوصاف و با توجه به فاصله زمانی باقی مانده تا دیدارهای مان در پنجره ششم انتخابی جام جهانی، امکان استفاده از حدادی را نداریم.

وی در واکنش به اینکه «قطعا غیبت حامد حدادی مشکلات خاص خود را ایجاد خواهد کرد. برای پوشش این مسئله چه تدابیری باید اندیشیده شود؟»، گفت: حامد یکی از ستون‌های اصلی تیم ملی بسکتبال است و مسلماً غیبتش مشکلات خاصی ایجاد می‌کند اما منِ مربی نباید در چنین مواقعی به این فکر کنم که حالا چه می‌شود؟! باید نوع بسکتبال را با توجه به دیگر بازیکنان و شاخصه‌هایی که در اختیار دارند تغییر دهیم به گونه‌ای که بتوانیم از توانایی آنها حداکثر استفاده را ببریم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با بیان اینکه طی امروز و فردا فهرست ۲۴ نفره این تیم برای حضور در انتخابی جام جهانی به فیبا اعلام می‌شود، یادآور شد: اردوی تیم ملی با حضور ۱۸ -۱۶ بازیکن منتخب این فهرست از ۲۱ بهمن ماه آغاز می‌شود. یک هفته در تهران تمرین خواهیم داشت سپس راهی ژاپن می‌شویم تا تمرینات مان را پیش از دیدار با تیم ملی ژاپن در این کشور دنبال کنیم.

ارمغانی که در مجارستان اقامت دارد در مورد زمان بازگشت خود به ایران نیز گفت: ۲۲ ژانویه تیمم در لیگ مجارستان بازی دارد و روز بعد از آن هم باید در نشست مهمی شرکت داشته باشم. بنابراین از ۲۴ ژانویه شرایط بازگشت را دارم. به دبیرکل فدراسیون هم اطلاع داده‌ام که از این تاریخ برای من بلیت تهیه کنند تا به موقع به ایران بیایم و بتوانیم بخشی از دیدارهای لیگ را هم تماشا کنم.

وی همچنین در مورد برگزاری دیدار با چین به میزبانی هنگ کنگ تصریح کرد: طی یکی دو سال گذشته هم چینی‌ها تمام دیدارهای خانگی خود را به خاطر کرونا در کشور ثالث برگزار کردند بنابراین از این تصمیم آنها غافلگیر نشدیم. طبیعی است کشوری را برای میزبانی خود انتخاب کرده‌اند که فاصله کمی با آن داشته باشند و از طرفی تماشاگران شان مشکلی بابت حضور در سالن نداشته باشد. این انتخاب تاثیری در شرایط ما ندارد چون به هر حال در هر کشوری ما حکم مهمان را داریم و از امتیاز تماشاگر هم برخوردار نیستیم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با تاکید بر اینکه تیمش دو دیدار سخت و تعیین کننده در پنجره ششم انتخابی جام جهانی دارد، گفت: باید به گونه‌ای عمل کنیم که وابسته به محیط و ویژگی‌هایش نباشیم. فقط باید روی بسکتبال و بازی خودمان تمرکز داشته باشیم تا بتوانیم امتیاز لازم را به دست بیاوریم.

به گزارش خبرنگار مهر، در چارچوب پنجره ششم و پایانی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۳، تیم ملی بسکتبال ۴ اسفندماه با ژاپن دیدار می‌کند و ۷ اسفندماه هم به مصاف چین می‌رود.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه