توپ و تور

واکنش رئیس فدراسیون تنیس روی‌میز به سقوط عالمیان در رنکینگ جهانیمهرداد علی قارداشی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه حضور متوالی در رقابت های مختلف که در تقویم فدراسیون جهانی ثبت شده و دارای امتیاز هستند تاثیر مستقیم در رده بندی جهانی بازیکنان دارد، گفت: تلاش فدراسیون این است که حتی الامکان بازیکنان در مسابقات معتبر شرکت داشته باشند تا علاوه بر کسب تجربه و حفظ آمادگی، امتیاز لازم برای بهبود وضعیت در رنکینگ جهانی را هم به دست بیاورند اگرچه در این مسیر با مشکلاتی هم مواجه هستیم.

وی به هزینه بالای اعزام های برون مرزی با توجه به افزایش قیمت دلار اشاره کرد و یادوآور شد: این موضوع به خصوص در سفر به برخی کشورها مانند شرق آسیا برای فدراسیون هزینه های سنگینی را ایجاد می کند تا حدی که ما از برگزاری مسابقات رده های پایه در عراق استقبال زیادی کردیم چراکه اعزام تیم به آن به نسبت خیلی از کشورها هزینه سرسام آوری روی دوش فدراسیون نمی گذارد.

قارداشی در این زمینه یادآور شد: البته که فدراسیون تنیس روی میز در زمینه جذب اسپانسر موفق عمل کرده است و خیلی از اعزام ها به واسطه کسب نتیجه از همین موضوع بوده است. فدراسیون تنیس رومیز سال گذشته از حیث اعزام در رده سوم فدراسیون های کشور قرار داشت و این نشان از توجه و تمرکز بالا روی این مسئله است اما به هر حال قیمت دلار و محل برگزاری مسابقات در میزان اعزام ها تعیین کننده است.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز در عین حال بر متغییر بودن وضعیت بازیکنان همه کشورها در رنکینگ جهانی تاکید کرد و گفت: طبیعی است که انتشار رده بندی بازیکنان در هر ماه با تغییرات زیاد همراه است و این جابه جایی فقط شامل بازیکنان ایران نمی شود. اگر قرار بود در هر مرحله انتشار رنکینگ جهانی، بازیکنان ما چند پله صعود می کردند که الان باید به رده اول جهان رسیده باشیم. این منطقی نیست که فقط انتظار صعود داشته باشیم در عین حال که تلاش داریم در این زمینه ثبات و استمرار بیشتری داشته باشیم.

قارداشی در مورد نیما عالمیان و اینکه سقوط ۴۰ پله ای او دور از انتظار بوده است، گفت: در بسیاری موارد همین نیما عالمیان صعود قابل توجهی در رنکینگ جهانی داشته است. طبیعی است که ما هم از صعود استقبال می کنیم اما سقوط نباید باعث نگرش منفی نسبت به وضعیت بازیکن شود. هزارها بازیکن در سراسر دنیا برای ارتقا جایگاه در رده بندی جهانی تلاش می کنند. طبیعی است که غیبت در یکی دو رویداد آنها را از رقابت دور می کند اما مهم این است که این وضعیت پایدار نباشد و به نوعی جبران شود.

وی تاکید کرد: نیما عالمیان طی روزهای آینده به جز مسابقات کسب سهمیه جهانی در دو رویداد فیدر و کانتندر به میزبانی قطر شرکت می کند. قطعا امتیاز این مسابقات کمک می کند تا او در رنکینگ ماه آینده موقعیت به مراتب بهتری داشته باشد.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز در عین حال یک مسئله را موردتوجه قرار داد و گفت: عملکرد هر بازیکن در رنکینگ جهانی او تاثیر مستقیم دارد اما عملکرد دیگر بازیکنان هم در این زمینه بی تاثیر نیست. چه بسا در موارد پسرفت یک بازیکنان در رده بندی جهانی، کمک کند بازیکن دیگر صعود داشته باشد یا حتی برعکس. در کل اینکه شرایط رده بندی جهانی ثابت نیست و سقوط در یک ماه نباید ملاک و تعیین کننده باشد همانطور که صعود می تواند ملاکی برای جایگاه ثابت بازیکن باشد.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه