فوتبال و فوتسالورزش > فوتبال ایران

هشدار فدراسیون فوتبال علنی شد: مالکیت سرخابی ها را جدی بگیریدبه گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، مصطفی زارعی، مدیر مجوز باشگاهی فدراسیون در این باره عنوان کرد: این جلسه با حضور وزیر ورزش و جوانان و کلیه معاونین وی، رئیس فدراسیون فوتبال و مدیران دو باشگاه و کارشناسان خبره در محل وزارت ورزش برگزار شد. در این جلسه آخرین مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز مورد بررسی قرار گرفت. خوشبختانه با اهتمام دو باشگاه و پیگیری وزارت ورزش و جوانان مدارک معیارهای پرسنلی، ورزشی و زیرساختی این باشگاه‌ها بارگذاری شده است.

وی ادامه داد: دو باشگاه تاکنون بیش از ۸۰۰ صفحه سند و مدرک برای این معیارها بارگذاری کرده اند و اکثر این مدارک مورد تأیید کارشناسان دپارتمان مجوز باشگاهی نیز قرار گرفته است. با همکاری وزارت ورزش برخی از مشکلات مزمن این باشگاه‌ها پس از سالیان متمادی حل شده است. برای مثال طرح خروج اضطراری و گواهی ایمنی استادیوم آزدای پس از سال‌ها تهیه و به تأیید مراجع قانونی رسیده است. مشکلات مالیات و بیمه باشگاه‌ها تا حد زیادی حل شده است. مدارک حقوقی اعضای هیأت مدیره باشگاه اصلاح شده است و این اتفاقات خوبی است که رشد و توسعه فوتبال را در پی خواهد داشت.

مدیر مجوز حرفه ای فدراسیون درباره پایان مهلت تسویه حساب بدهی‌های معوق باشگاه‌ها، اظهار کرد: در هفته گذشته عمده مطالبات معوق بازیکنان و مربیان از سوی باشگاه‌ها پرداخت شده است. خوشبختانه در مهلت مقرر ۱۳ باشگاه لیگ برتری توانستند بدهی‌های خود را تعیین تکلیف کنند. اکثر باشگاه‌ها بدهی‌های را پرداخت کرده اند. برخی از باشگاه‌ها نیز نسبت به انعقاد تفاهم نامه با بازیکنان و باشگاه‌های دیگر برای تعویق پرداخت اقدام کرده اند و خطری از این منظر این باشگاه‌ها را تهدید نخواهد کرد. در این جلسه مقرر شد مدارک حقوقی و مالی این دو باشگاه نیز تا پیش از پایان مهلت مقرر بارگذاری شود تا بررسی‌های لازم از سوی دپارتمان مجوز بعمل آید.

زارعی درباره مشکل مالکیت مشترک دو باشگاه گفت: تلاش‌های بسیاری در این زمینه انجام شده است اما هنوز به صورت قطعی این مشکل حل نشده است. متأسفانه این موضوع برای اخذ مجوز چالش‌های زیادی برای این باشگاه‌ها به وجود خواهد آورد و سبب ابتر ماندن تمام تلاش‌های دیگر خواهد شد. امیدوارم دستگاه‌ها و مدیران محترم حساسیت موضوع را درک کرده و در فرصت بسیار محدود باقی مانده بتوانند این مشکل را نیز مانند بقیه مشکلات مرتفع کنند.

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع مهر

نوشته های مشابه