دسته‌بندی نشده

هشدار دادستان آستارا درباره پیامد ورود فاضلاب شهری به رودخانه‌ها


یاسر همدمی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: سرازیر شدن فاضلاب‌های شهری به رودخانه‌ها، خیابان‌ها و تالاب‌ها، موجب آلودگی‌های محیط زیست شده و در مواردی سلامت عمومی شهروندان را به خطر انداخته و حتی باعث مرگ و میر افراد می گردد.

وی با بیان اینکه نهادهای متولی از جمله مدیریت آب و فاضلاب شهری، حفاظت محیط زیست، شهرداری‌ها و همچنین شبکه بهداشت و درمان باید در جهت مدیریت صحیح فاضلاب شهری اقدامات مقتضی را به عمل آورند، افزود: دستگاه قضایی جهت صیانت از حقوق عامه و حفظ سلامت شهروندان نظارت و برخورد لازم را انجام داده و در مواردی مجازات قانونی را اعمال کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب آستارا با اشاره به اینکه به جهت اهمیت و توجه به مسئله دفع فاضلاب، قانونی تحت عنوان مدیریت پسماندها در سال ۱۳۸۳ تصویب شده که هرگونه آلودگی محیط زیستی را جرم انگاری کرده است، گفت: بر اساس ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی هرگونه اقدام و تهدید علیه بهداشت عمومی جرم است و دفع غیر بهداشتی فضولات انسانی و مواد زائد ممنوع بوده و موجب حبس تا یک سال خواهد شد.

همدمی تصریح کرد: در شهرستان مرزی بندر آستارا در موارد متعددی از طریق ادارات بهداشت و درمان، شهرداری‌ها و محیط زیست مواردی از جمله تهدید بهداشت عمومی گزارش شده است که دستگاه قضایی حتی‌المقدور نسبت به رفع معضلات بهداشتی و همچنین مجازات مجرمین نیز اقدام کرده است.

هشدار دادستان آستارا درباره پیامد ورود فاضلاب شهری به رودخانه‌ها

انتهای پیام

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع ایسنا

نوشته های مشابه