توپ و تور

هادی رضایی: با تفکر دهه شصتی به دنبال نهمین قهرمانی آسیا هستمبه گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی والیبال نشسته مردان ایران با کسب چهار پیروزی متوالی برابر هند، کره جنوبی و چین (مرحله مقدماتی) و عراق (مرحله نیمه نهایی) راهی فینال مسابقات قهرمانی آسیا شد، فینالی که برنده آن به عنوان قهرمان آسیا صاحب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس می‌شود در حالی که ایران پیش از این با قهرمانی در مسابقات قهرمانی جهان سهمیه این بازی‌ها را کسب کرده است.

بنابراین تیم ملی والیبال نشسته ایران نیازی به کسب سهمیه المپیک از مسابقات قهرمانی آسیا که به نوعی مهمترین نتیجه این رقابت‌ها است، ندارد با این حال سرمربی تیم ملی تاکید دارد که شاگردانش مصمم به پیروزی در دیدار فینال هستند تا نهمین قهرمانی آسیا را به نام خودشان ثبت کنند.

هادی رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: اینکه ایران از مسابقات جهانی صاحب سهمیه پارالمپیک شد، این شانس را به قزاق‌ها داد که امروز بدون در نظر گرفتن نتیجه فینال صاحب سهمیه قاره برای پارالمپیک شده است. در واقع ما باعث شدیم قاره آسیا دو سهمیه در پارالمپیک داشته باشد و این لطفی است که ما شامل حال قاره آسیا کرده‌ایم.

وی ادامه داد: البته این موضوع تاثیری در انگیزه ایران برای دیدار فینال و پیروزی در آن ندارد. قزاقستان را می‌شناسیم و خوب می‌دانیم که در هر شرایطی برای پیروزی و کسب بهترین نتیجه می جنگد اما مهم این است که ما تیم ایران هستیم، تیمی که صاحب سبک در والیبال نشسته جهان است و همین باعث تفاوت ما با دیگر تیم‌ها شده است. خیلی از کشورها در آسیا و جهان از سبک والیبال نشسته ایران پیروی می‌کنند.

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته با بیان اینکه دیدار ایران و قزاقستان دیداری در حد و شان والیبال نشسته آسیا خواهد بود، یادآور شد: بدون توجه به سهمیه پارالمپیک و نیازی که به آن نداریم و ترکیبی که متفاوت از همیشه در اختیار داریم، مصمم هستیم که برنده بازی فینال شویم. والیبال نشسته ایران تا به امروز هشت بار قهرمان آسیا شده و مصمم است نهمین قهرمانی را در این دوره مسابقات به دست بیاورد.

رضایی با اشاره به ترکیب تیم ملی والیبال نشسته که با تغییر ۵۰ درصدی راهی این دوره رقابت‌ها شد و با این شرایط تا فینال پیش رفت، گفت: مرتضی مهرزاد، میثم علیپوریان و رمضان صالحی از جمله بازیکنان بزرگی هستند که در قزاقستان همراه ما نیستند. والیبال نشسته ایران ۲۰ – ۱۸ بازیکن طراز اول دارد که در میان آنها بازیکنان قدیمی تر، ستاره و اسطوره به حساب می آیند اما با در نظر گرفتن هدفی که برای پارالمپیک داریم تصمیم به ایجاد تغییراتی در ترکیب گرفتیم. اینگونه که با ۵۰ درصد قدرت مان به قزاقستان آمده‌ایم و از ۷۰ درصد قدرتمان هم برای هانگژو استفاده می‌کنیم.

وی در این زمینه ادامه داد: دیدارهای بدون باخت در مسابقات قهرمانی آسیا و قرار گرفتن در یک قدمی مدال طلای دوباره، نشان می‌دهد که راهمان را درست می‌رویم این در حالی است که در ورزش ایران سرمایه گذاری در ورزش سخت است. البته فوتبال در ورزش ایران مستثنی است. قبول دارم که فوتبال یک صنعت است اما شرایط ایجاد شده برای دیگر رشته واقعاً تبعیض است. با این حال با افتخار برای کشورمان کار می‌کنیم تا افتخار کسب کنیم، می‌گویند این تفکر دهه شصتی است که اگر هم درست باشد بازهم به آن افتخار می‌کنیم. من تفکر دهه شصتی دارم و با این تفکر به دنبال قهرمانی‌های دوباره برای تیمم هستم.

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته با ابراز امیدواری از اینکه تیمش مقابل قزاقستان هم بهترین عملکرد ممکن را داشته باشد، در مورد انتخابش به عنوان نایب رئیس فدراسیون والیبال نشسته آسیا که در جریان مسابقات قهرمانی آسیا و در مجمع انتخاباتی این فدراسیون انجام شد، گفت: برنامه‌های زیادی برای توسعه والیبال نشسته در آسیا دارم، در مورد این برنامه‌ها صحبت‌های زیادی را در جریان مجمع مطرح کردم که بعد از اتمام مسابقات حتماً پیگیر آنها خواهم بود.

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع مهر

نوشته های مشابه