توپ و تور

نیما عالمیان صاحب سهمیه مسابقات قهرمانی جهان شدبه گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تنیس روی میز، در چهارمین روز از مسابقات تنیس روی میز کسب سهمیه قهرمانی جهان ۲۰۲۳، چهار بازیکن ایران برای صعود به جمع شانزده بازیکن برتر مسابقات به رقابت پرداختند.

نیما عالمیان با پیروزی برابر نماینده کره جنوبی که نفر ۲۵ رنکینگ جهان بود، به جمع شانزده بازیکن برتر مسابقات صعود کرد و به سهمیه انفرادی قهرمانی جهان رسید، این در حالی است که مالونگ قهرمان افسانه‌ای تنیس روی میز چین، در این مرحله با شکست مقابل حریف ژاپنی در این مرحله از کسب سهمیه جهان بازماند.

نوشاد عالمیان، امیرحسین هدایی و امین احمدیان در مقابل حریفان خود شکست خوردند و باید برای تعیین جایگاه هفدهم تا سی و دوم با حریفان به رقابت بپردازند.

فدراسیون جهانی هنوز اعلام نکرده است چه تعداد سهمیه در انفرادی و دونفره به قاره آسیا تعلق می‌گیرد اما ۱۶ نفر برتر مسابقات انتخاب می‌شوند و بقیه نفرات باید ببیند چه تعداد سهمیه در انفرادی به آسیا می‌رسد.

نتایج نمایندگان ایران به شرح زیر است:

نوشاد عالمیان (رنکینگ ۸۱ جهان) ۱- وانگ از چین (رنکینگ ۳ جهان) ۴

نیما عالمیان (رنکینگ ۱۹۹ جهان) ۴ – سانگ سو لی از کره جنوبی (رنکینگ ۲۵ جهان) ۲

امیرحسین هدایی (رنکینگ ۱۳۰ جهان) ۱ – ژیانگ پنگ از چین (رنکینگ ۳۶ جهان) ۴

امین احمدیان (رنکینگ ۱۸۵ جهان) ۱ – کمال آچانتا از هند (رنکینگ ۴۷ جهان) ۴

مسابقات کسب سهمیه جهانی به میزبانی قطر در حال برگزاری است و چهار بازیکن ایران به دنبال گرفتن سهمیه حضور در قهرمانی جهان ۲۰۲۳ هستند.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه