سایر ورزش ها

نوسازی «توچال» با بهترین تجهیزات/ نگرانی‌های مردم را برطرف کردیم


روح الله امداد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تغییرات اساسی که در تله کابین توچال صورت گرفته است گفت: طرح نوسازی تله کابین توچال از شهریور سال ۱۴۰۰ آغاز شد که در این طرح تلاش شد در سه بخش عمرانی، مکانیک و الکتریک بازسازی و نوسازی کامل صورت بگیرد. در برنامه ریزی صورت گرفته تنها دکل‌ها از تله کابین قبلی باقی می‌ماند و تمام قطعات و موارد دیگر تغییرات اساسی خواهند داشت.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه فرصت مناسب برای بازسازی و نوسازی از تیر تا مهر ماه است، تلاش کردیم با سرعت کارها را پیش ببریم که سال گذشته بخش زیادی از زیر ساخت‌ها فراهم شد و دستگاه‌های لازم هم نصب شد که یکی از آنها این امکان را می‌دهد که به صورت هوشمند اتفاقات را کنترل کنیم.

مدیرعامل شرکت تله کابین توچال با بیان اینکه ظرفیت ایستگاه‌ها و تله کابین‌ها افزایش چشمگیری داشته است گفت: ظرفیت ایستگاه هفتم ما از ۵۰ نفر به ۳۰۰ نفر افزایش پیدا کرده است. بقیه ایستگاه‌ها هم همین شرایط را داشته‌اند و ظرفیت شأن افزایش خوبی داشته است.

امداد در ادامه گفتگویش با خبرنگار مهر با بیان اینکه یکی از نگرانی‌های بزرگ برای این مجموعه را از بین برده‌ایم خاطرنشان کرد: کف ایستگاه‌های بر روی عرشه از چوب تشکیل شده بود که این نگرانی‌ها را زیاد کرده بود که اگر آتش سوزی صورت بگیرد با توجه به شرایط امدادرسانی فقط باید منتظر می‌ماندیم تا خود آتش خاموش شود اما این نگرانی را برطرف کردیم و تمام عرشه‌ها با فولاد تجهیز شده است که این هم جزو اقدامات مؤثر است.

وی ادامه داد: خطوط ما هم افزایش پیدا کرده و از ۶۰۰ به ۸۰۰ نفر سیده است که این اتفاق تا پایان سال رخ خواهد داد. ضمن اینکه تغییرات در چند ایستگاه دیگر هم در تیرماه سال آینده انجام خواهد شد. ضمن اینکه معماری و ظاهر ایستگاه‌ها و کابین‌ها و … هم یکسان خواهد شد تا چهره زیبایی به این مجموعه بدهد.

روح الله امداد با بیان اینکه بهترین و مجهزترین امکانات را برای تله کابین توچال خریداری کرده‌ایم خاطرنشان کرد: با وجود تحریم‌هایی که وجود داشت توانستیم کابل‌ها و سایر امکانات و تجهیزات مد نظرمان را از کشورهای اروپایی و بهترین برندها خریداری کنیم که اتفاق بزرگی در این مجموعه است.

وی ادامه داد: کابین‌های مجموعه تا اسفندماه سالجاری تغییرات اساسی خواهند داشت و تمام کابین‌های قدیمی از سرویس دهی خارج می‌شوند. تعداد کابین‌ها را هم افزایش خوبی داده‌ایم و از ۱۲۰ کابین به حدود ۱۷۰ کابین خواهیم رسید. طراحی کابین‌ها هم زیباست که امیدوارم مردم ببینند و لذت ببرند.

امداد در مورد فروش بلیت و لوازم به صورت آنلاین برای رفاه بیشتر علاقمندان هم گفت: فروش آنلاین بلیت از طریق سایت مجموعه از روز هشتم دیماه آغاز شده و رزرو اجازه لوازم هم از روز شنبه آغاز شده تا علاقمندان مشکلی برای این دو مورد هم نداشته باشند. ضمن اینکه همه تجهیزات و امکانات اسکی را نو کرده‌ایم تا مردم راضی باشند.

وی در مورد قیمت بلیت‌های فصل جدید برای استفاده علاقمندان نیز گفت: از دو سال گذشته قیمت‌ها را شناور کرده‌ایم و امسال هم این روند ادامه خواهد داشت. به این ترتیب که روز شنبه قیمت ۱۹۰ هزار تومان خواهد بود، روزهای یکشنبه تا چهارشنبه ۲۴۰ هزار تومان و ایام تعطیل و روزهای پنجشنبه و جمعه این رقم به ۲۷۵ هزار تومان می‌رسد. البته قیمت مصوب اعلام شده به ما ۳۱۰ هزار تومان است که همیشه ما رقم پایین‌تری را اعمال می‌کنیم و این فصل هم قیمت کمتر از رقم مصوب است.

مدیر عامل شرکت تله کابین توچال در پایان گفتگویش با خبرنگار مهر در مورد افتتاح رسمی پیست هم گفت: با توجه به کاهش بارش‌ها افتتاح رسمی با کمی تأخیر مواجه شد اما برای افراد مبتدی هفته گذشته بخش امنی را باز کردیم. با این حال بارش‌های اخیر باعث شد سطح برف به حد خوبی برسد و با زحمات همکارانم پیست تقریباً آمده شده و بزودی فصل ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ را افتتاح خواهیم کرد.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *