تصویر بنر
آخرین اخبار

نمایش حسن نیت با چاشنی اولتیماتوم؛ «امشب، آخرین فرصت حضور کمانداران غایب در اردوی تیم ملی»


غلامرضا شعبانی بهار روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا گفت: اعتراض حق هر ورزشکاری است اما وقتی انتخابی‌های ما براساس رکوردهای ثبت شده است و هیچ چیز پنهان و قابل انکاری وجود ندارد و انتخاب ملی‌پوشان براساس سلیقه یا تصمیم فردی نیست، بهتر است توضیحات را بپذیرند و در اردو حضور یابند. 

وی ادامه داد: ما در اردوی تیم ملی با آغوش باز منتظر ملی‌پوشان حتی معترضان هستیم اما امیدواریم آنان نبز برابر اعتراضشان توضیحات را پذیرفته و مسیرشان را با اشتباه انتخاب نکرده و فرصت‌های خود را از دست ندهند. 

۱۲ میلیارد تومان اعتبار سال جاری 

شعبانی بهار در خصوص سخنان ملی‌پوشان معترض در خصوص نبود اعتبار برای برگزاری اردو و تعطیلی اردوها تاکید کرد: هیچ اردویی تا به امروز تعطیل نشده است، و تمام برنامه‌های آماده سازی اعلام شده از سوی کادر فنی و تایید شده از سوی فدراسیون به طور منظم برگزارشده و این درحالی است که ما هنوز مبلغ قابل توجهی از اعتبار سال جاری را دریافت نکرده‌ایم.

معاون اسبق وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: توافق اولیه وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون برای اعتبار سال ۱۴۰۱ تیراندازی با کمان ۱۲ میلیارد تومان است اما تا به امروز ما ۳۱۰ میلیون تومان از این اعتبار را دریافت کرده‌ایم و با توجه به شنیده‌ها قرار است تا پایان هفته جاری مبلغ قابل توجهی نیز دریافت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: من به عنوان مدیر تشکیلات تیروکمان مسئول تامین هزینه‌ها هستم و اجازه نداده‌ام کم بودن اعتبار مانعی برای اجرای برنامه‌های ورزشی و آماده سازی  ملی ‌پوشان شود. 

اردوی تیم ملی متکی به فرد نیست

شعبانی بهار تاکید کرد: برخی مدعی تبعیض در اعزام شده‌اند، که باید در جواب این افراد بگوییم رکوردها دائما در حال تغییر است اما انتخابی‌ها براساس رکوردهای ثبت شده و جمع رکوردها صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: رشته تیراندازی با کمان یک رشته رکوردمحور است و رکوردها ثبت می‌شوند و کسی نمی‌تواند آن را نادیده گرفته یا منکر شود. 

شعبانی بهار در خصوص محمد صالح پالیزبان و گیسا بایبوردی و اعزام آنان به جام جهانی فرانسه گفت: این ۲ کماندار براساس رنکینگ‌شان از سوی فدراسیون جهانی برای بازهای جهانی (ورلد گیمز) آمریکا انتخاب شدند که مدارک آنها وجود دارد و براین اساس کمیته و کادر فنی تیم ملی مصلحت دیدند که همین ۲ نفر برای حضور آماده و پرتوان در آمریکا به جام جهانی فرانسه اعزام شوند. 

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان در ادامه توضیح داد که با وجود نداشتن اعتبار کافی با توجه به خواست کادر فنی در خصوص اعزام این ۲ کماندار با مساعدت و همکاری حامی مالی بایبوردی و پالیزبان به فرانسه اعزام شدند اما کمی قبل از اعزام فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان طبق رنکینگ رمضان بیابانی را برای شرکت در بازی‌های جهانی آمریکا، جایگزین پالیزبان کرد ولی ما فرصت نداشتیم بیابانی را برای جام جهانی فرانسه جایگزین پالیزبان کنیم.

به گفته وی امکان اخذ ویزا برای بیابانی چند روز پیش از اعزام تیم به فرانسه میسر نبوده است.

ستاد بازی‌های کشور اسلامی و کاهش تعداد کمانداران

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان در خصوص کاهش تعداد کمانداران اعزامی به قونیه ترکیه و بازی‌های کشورهای اسلامی نیز گفت: ستاد برگزار کننده بازی‌های کشورهای اسلامی در ترکیه طی نامه رسمی تعداد کمانداران اعزامی را از ۴ به ۳ تن کاهش داد و کمیته ملی المپیک اسامی  ۱۰ نفر متشکل از سه نفر در کامپوند زنان و مردان و ریکرو مردان و یک نفر در ریکرو زنان را از ما خواست و کادر فنی هم فورا ویدا حلیمیان و حمزه نکویی را از لیست حذف و به کمیته ملی المپیک اعلام کرد. 

شعبانی بهار در پایان افزود: خواست فدراسیون در کاهش تعداد کمانداران دخیل نبوده اما برخی از کمانداران خواستند با اعتراض نابجا فدراسیون را مجاب کنند که به جای سه نفر چهار نفر را به بازی‌های اسلامی اعزام کند. این در حالی است که ما در این خصوص حق تصمیم‌گیری نداریم.

به گفته وی حسام کوثر، کوثر خشنودی‌کیا و راحله فارسی ملی پوشان غایب و محند معدن دلر، آرزو طاهریان و بیتا عاشق‌زاده نفرات جایگزین در این اردو هستند.


منبع:ایرنا

تصویر بنر
تصویر بنر
تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا