رزمی

نخستین روز درخشان ایرانیها با پنج مدالبه گزارش خبرگزاری مهر، اولین روز از نوزدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا کاراته در رده سنی بزرگسالان با دو طلا آتوسا گلشاد نژاد و بهنام دهقان زاده و سه برنز فاطمه صادقی، ابوالفضل شهرجردی و امیر مهدی زاده برای کاراته ایران به پایان رسید.

آتوسا گلشاد نژاد کاراته کا شایسته کشورمان در وزن ۶۱- بانوان با چهار پیروزی پیاپی مقابل حریف‌هایی از کشورهای اردن، قزاقستان، چین و امارات صاحب مدال طلا این مسابقات شد و قهرمان آسیا شد.

بهنام دهقان زاده دیگر طلایی کاراته ایران در وزن ۵۵- آقایان با چهار پیروزی مقابل نمایندگان کشورهای ترکمنستان، سریلانکا، مالزی و اردن قهرمان کاراته آسیا شد.

فاطمه صادقی نماینده کاتا انفرادی بانوان در سه دور اجرای کاتا خود موفق شد مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا را بدست آورد.

ابوالفضل شهرجردی دیگر کاتارو کشورمان نزز با سه دور اجرای کاتا در جایگاه سوم قرار گرفت و مدال برنز این‌مسابقات را بدست آورد.

امیر مهدی زاده نماینده وزن ۶۷- آقایان کشورمان با سه پیروزی مقابل نمایندگان کشورهای قرقیرستان، فلسطین و کویت و یک شکست مقابل نماینده کشور قزاقستان صاحب مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ شد.

لیلا برجعلی در وزن ۶۸+ دختران دیگر نماینده کاراته ایران در روز نخست بود که با یک پیروزی و یک شکست از دور رقابت‌ها کنار رفت.

فردا شنبه ۳۱ تیر ماه و در دومین روز از مسابقات، سارا بهمنیار در وزن ۵۰-، بهمن عسگری در وزن ۷۵-، ذبیح اله پورشیب در وزن ۸۴- از ساعت ۴ صبح به وقت ایران مسابقات خود را آغاز خواهند کرد، مبینا حیدری در وزن ۶۸- از ساعت ۶ صبح، فاطمه سعادتی در وزن ۵۵- از ساعت ۶:۲۰، پوریا اقدسی در وزن ۶۰- آقایان از ساعت ۷:۴۰ و سجاد گنج زاده نیز از ساعت ۸ صبح مسابقات خود را پیگیری می‌کنند.

دومین دوره مسابقات پاراکاراته و نوزدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۲۳، از امروز در ملاکا مالزی آغاز و تا روز یکشنبه یک مرداد ماه ادامه می‌دهند.

ملی پوشان کاراته ایران امروز در مراسم اهدای مدال‌های این مسابقات، پرچم حضرت ابوالفضل العباس (ع) تیم ملی کاراته که در ۶، ۷ سال اخیر همواره همراه تیم ملی کاراته بوده، به اهتزاز در آورند.این پرچم توسط شهرام هروی از کربلا تهیه شده و همواره در تمامی رویدادها از جمله المپیک ۲۰۲۰ توکیو در کنار ملی‌پوشان بوده است.

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع مهر

نوشته های مشابه