آخرین اخبار

مهدی‌پور: حذف استقلال از آسیا خیانت آقایان به هواداران است


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مهدی مهدی‌پور درباره شرایط این روزهای استقلال اظهار داشت: در این چند سالی که در استقلال هستم اصلا شرایط به اندازه امسال بد نبوده است. نیاز به صحبت من نیست. همه می دانند شرایط چقدر بد است.

وی ادامه داد: خطیر تازه به استقلال آمده. او مدیر توانمندی است و امیدوارم که بتواند مشکلات زیاد استقلال را رفع کند. به نظرم باید منابع مالی فراهم کند تا بدهی فصل قبل را برطرف کند. در نقل و انتقالات شرایط ما خوب نبوده است. 

بازیکن استقلال درباره صحبت های مرادمند مبنی بر همراهی بازیکنان با باشگاه استقلال افزود: از بچه‌های تیم استقلال ناب تر نمی توانید پیدا کنید. 8 ماه بدون دریافتی تا روز آخر جنگیدیم. بچه های ما متحد و یکدل پا به پای هوادار و باشگاه بودند تا شرایط خوبی را رقم بزنیم. البته موضوعی که وجود دارد این است که باید امیدی باشد تا همدلی باشد. ساحل امن را الان نمی بینیم.

مهدی‌پور درباره حذف استقلال از آسیا گفت: اتفاقی است که افتاده و دست ما نبوده است. کا باید کاری که می کردیم را کردیم و بدون باخت قهرمان شدیم. حداقل باید در آسیا شرکت می کردیم که این طور نشد و این خیانتی بود که در حق استقلال و هوادارنش شد. 

بازیکن تیم استقلال در مورد دریافتی بازیکنان این تیم و تناقض هایی که در این بین وجود دارد ادامه داد: وقتی 200 میلیارد از طلب بازیکنان مانده پس چطور می گویند 70 درصد گرفتیم؟ بیشتر بچه های ما زیر 50 درصد دریافت کرده اند. هر کسی جز این را گفته دروغ گفته است. شرایط ما در نقل و انتقالات مهم است و باید تیم خوبی را ببندیم. استقلال تیم بزرگی است و باید همیشه برای قهرمانی بجنگد. نمی‌شود در بازار نقل و انتقالات نتواند خوب باشد و آخر لیگ بازیکن و کادرفنی می مانند و هواداران. کسانی که به وظایف خود عمل نکردند نیستند تا پاسخگوی هواداران باشند. 

وی در خصوص کمک برخی از هواداران متمول برخی از باشگاه ها برای دور زدن سقف بودجه باشگاه‌ها گفت: با توجه به قراردادهایی که بسته می شود سقف قرارداد مسخره است. رقم های عجیبی می شنویم اما راهی برای دور زدن این قانون پیدا کرده اند. همه فشارها هم روی استقلال است که باید ما سقف را رعایت کنیم. بازیکنانی که هستند 270 میلیارد برای تامین قراردادهای شان لازم است. ما 30 میلیارد می توانیم بازیکن بگیریم. این طور که نمی شود.

بازیکن استقلال گفت: چطور یک بازیکن 40 میلیارد برای یک فصل قرارداد می بندد؟ اصلا نمی توانم اسمی از کسی ببرم. هر کسی هر چقدر گرفته نوش جانش اما سقف بودجه یک موضوع مسخره است. با دسته گلی که دوستان به آب دادند ما در آسیا نیستیم. هوادار انتظار ستاره سوم دارد اما مگر می‌شود؟ النصر عربستان یک بازیکن ۲۰۰ میلیون یورویی می‌گیرد، بنزما یا کانته را می‌آورند. چه قدر هزینه می‌کنند اما کل بودجه استقلال برای یک فصل ۶ میلیون یورو؟ با این بودجه کسب ستاره سوم خنده دار و مسخره است.

وی افزود: صادقانه هیچ تیم ایرانی نه استقلال، نه پرسپولیس و نه سپاهان با این اتفاقاتی که می‌افتد، نمی‌تواند قهرمان آسیا شود. اگر می‌خواهیم به آن سمت حرکت کنیم، باید مقداری طرز فکر خود را تغییر بدهیم.

هافبک استقلال درمورد اینکه خیلی‌ها اعتقاد دارند پس از تنش حسین قربان‌زاده با مدیران سابق این باشگاه در تلویزیون، بحث قرارداد آبی‌پوشان خیلی بزرگ شد، گفت: درمورد این قصیه صحبت خاصی ندارم‌ اما امیدواریم قربان‌زاده و وزیر ورزش کمک کنند زیرا شرایط استقلال اصلا خوب نیست. به عنوان متولیان باشگاه باید کمک کنند تا شرایط تیم از لحاظ مالی و امکانات بهتر شود. هیچ امکاناتی نداریم. یک روز سر تمرین استقلال بیایید و از امکانات ما فیلم‌برداری کنید تا ببینید چگونه است.

مهدی‌پور درمورد دیدگاه نکونام نسبت به این وضعیت، گفت: او از باشگاه فولاد اینجا آمده است‌. مربی جوان وکاربلدی است. فوتبالیست بزرگی هم بوده و در زمان بازی خودش از مفاخر فوتبال ما بود. الان هم یک مربی فوق‌العاده پرانرژی است که در لالیگا و یکی از بهترین لیگ‌های دنیا بازی کرده. با تجربه خوبی کار می‌کند. در فولاد از لحاظ امکانات خیلی شرایط خوبی داشتند اما اکنون که به استقلال آمده اصلا شرایط به شکلی نیست که انتظارش را داشت.

وی ادامه داد: یک روز بیایید و از مجموعه ما و همچنین پرسپولیس فیلم‌برداری کنید. نوش جانشان. باید بهترین امکانات و پول در اختیار پرسپولیسی‌ها باشد زیرا تیم بزرگی است که هوادار دارد اما چرا باید شرایط استقلال به این شکل باشد. چرا باید وضعیت باشگاه ما تا این اندازه بد باشد که نه امکانات داشته باشیم و نه پول. نمی‌توانیم در بحث جذب بازیکن هم خوب عمل کنیم‌. اگر قرار است شرایط به این شکل باشد، بهتر است بی‌خیال شویم.

پایان پیام /این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع فارس

نوشته های مشابه