کشتی

معاون وزیر ورزش نگاه حمایتی به کشتی داشته باشدبه گزارش خبرگزاری مهر، محمد ابراهیم امامی سخنگوی فدراسیون کشتی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی گفت: معاون وزارت ورزش و جوانان در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که ۷۰ میلیارد بودجه فدراسیون کشتی بوده که ما ۹۱ میلیارد به فدراسیون داده‌ایم.

وی افزود: فدراسیون از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا به امروز ۹۶ میلیارد تومان دریافت کرده است، که ۷۰ میلیارد آن از ردیف بودجه مجزایی هست که از تبصره ۱۴ از سوی مجلس شورای اسلامی به کشتی بعنوان ورزش اول و افتخار آفرین کشور تعلق گرفت و سازمان برنامه بودجه آن را اجرایی کرد.

سخنگوی فدراسیون کشتی افزود: در کنار این بودجه ما برای سال جاری ۴۱ میلیارد بودجه مصوب در وزارت ورزش داشتیم که تا به امروز ۲۶ میلیارد آن به حساب فدراسیون کشتی واریز شده است.

وی گفت: ما در طول سال بیش از ۴۰ اعزام به مسابقات بین‌المللی، آسیایی و جهانی داریم و مبلغ پرداختی وزارت ورزش و جوانان حتی هزینه چند اعزام ما را به مسابقات قاره‌ای و جهانی تأمین نمی‌کند.

امامی ادامه داد: از پولادگر خواهش داریم به میزان بودجه اختصاص داده شده از سوی وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون و اقدامات انجام شده در این فدراسیون توجه داشته باشد و سپس در این خصوص اظهار نظر نماید.

وی به مسابقات کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی کشور اشاره کرد و گفت: تمام سهمیه‌های حضور در رقابت‌های کشتی قهرمانی کشور در رشته آزاد با نظر تخصصی کادر فنی به استان‌ها داده شده است، از هیأت‌های کشتی و مربیان خواهش داریم که خارج از لیست اعلامی درخواستی برای سهمیه بیشتر نداشته باشند و از اعزام نفرات اضافی به محل برگزاری مسابقات خودداری کنند زیرا امکان پذیرش و یا ورود به سالن طبق ضوابط و شرایط اعلام شده مسیر نمی‌باشد.

امامی در خصوص چرخه انتخابی تیم ملی نیز گفت: چرخه انتخابی تیم ملی بر مبنای عدالت محوری است و بر همین اساس به کشتی گیران بر اساس عناوین و جایگاهی که دارند توجه شده و همه مدعیان با حضور در رقابت‌های داخلی و بین المللی شانس پوشیدن دوبنده تیم ملی را دارند.

سخنگوی فدراسیون کشتی افزود: چرخه انتخابی تیم ملی از رقابت‌های انتخابی استان‌های سراسر کشور شروع شده و نفرات برتر در اوزان مختلف راهی مسابقات قهرمانی کشور خواهند شد همچنین به دلیل محک زدن بهتر کشتی گیران و بررسی عملکرد آنها به صورت چرخشی در رقابت‌های داخلی و بین المللی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به قول آقای دبیر در ابتدای ورودش به فدراسیون کشتی مبنی بر اینکه هر کشتی گیری با عملکرد خودش در مراحل مختلف چرخه انتخابی تیم ملی شانس پوشیدن دو بنده تیم ملی را دارد و نیازی به اعمال نظر شخصی و انتخاب کشتی گیران از طریق شورای فنی نمی‌باشد تصریح کرد: وعده داده شده جامه عمل پوشید.

امامی در پایان خاطرنشان کرد: پس از پایان رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی کشور نفرات منتخب و جوانان آینده دار از سوی کادر فنی انتخاب و در بهمن ماه به یک تورنمنت بین‌المللی در روسیه اعزام خواهند شد.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه