کشتی

مسابقات جهانی امسال بسیار متفاوت و سرنوشت‌ساز استبه گزارش خبرنگار مهر، یونس امامی دارنده مدال برنز کشتی آزاد جهان یکی از ملی پوشان ایران در رقابتهای جام جایزه بزرگ قرقیزستان بود که در این مسابقات در برابر قهرمان المپیک به میدان رفت. البته او در این مسابقات که تحت عنوان لیگ پادوبنی برگزار شد موفق به شکست حریف نامدار روسی خود نشد، اما توانست جایگاه واقعی خودش در وزن ۷۴ کیلوگرم جهان و المپیک را بشناسد و برای ارتقای آن بیشتر تلاش کند.

در همین راستا یونس امامی با تاکید بر اینکه حضورش در لیگ پادوبنی قرقیزستان بسیار مثمرثمر و سازنده بود به خبرنگار مهر گفت: در این مسابقات به مصاف سیداکوف از روسیه رفتم و مهمترین دستاورد مبارزه با او این بود واقعاً فاصله و تفاوت با قهرمان المپیک را درک کردم. هر چند زیاد آماده نبودم اما در عمل متوجه شدم که با تلاش و آماده سازی بیشتر حتی و توانایی غلبه بر او را دارم.

وی افزود: من در مصاف با سیداکوف با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب شدم در حالی که می‌توانستم در دقایق پایانی کشتی به دلیل خستگی او به پیروزی برسم. البته او هم کوله باری از تجربه و بسیار فنی و باهوش است و با وجود خستگی او در پایان کشتی هر چه تلاش کردم نتوانستم به امتیاز لازم برسم. هر چند که این کشتی، تجربه بسیار ارزشمندی برای من است که می‌توانم در آینده به خوبی از آن استفاده کنم.

امامی ادامه داد: کشتی ورزش بی رکوردی است و هیچگاه نمی‌توان برد و باخت را بطور قاطع پیش بینی کرد، اما این توان را در خود می‌بینیم که با تمرین و تلاش بیشتر و برطرف کردن نقاط ضعفم، عملکرد خوبی در رقابتهای پیش رو داشته باشم.

آزادکار ملی‌پوش کشورمان در خصوص حضورش در رقابتهای جهانی ۲۰۲۳ صربستان خاطر نشان کرد: در گام نخست باید به دوبنده تیم ملی برسم، اما مطمئناً این دوره از مسابقات جهانی به دلیل اینکه میدانی برای کسب سهمیه المپیک است، بسیار سخت از دوره قبلی است. من هم سعی می‌کنم با بهترین شرایط روحی و جسمی در این مسابقات شرکت کرده و نتیجه‌ای بهتر از رقابتهای جهانی قبلی کسب کنم.

دارنده مدال برنز وزن ۷۴ کیلوگرم مسابقات جهانی سال ۲۰۲۲ در پایان گفت: مسابقات جهانی امسال اهمیت زیادی برای من و تمامی مدعیان دارد چراکه هر کشتی‌گیری بتواند در این مسابقات بدرخشد، نیمی از راه موفقیت در المپیک را طی کرده و طبیعتاً در آن آوردگاه بزرگ هم خواهد درخشید.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه