فوتبال و فوتسال

مذاکره بیرانوند با استقلال اشتباه بود/ وضعیت پرسپولیس خطرناک است


به گزارش خبرنگار مهر، فسخ قرارداد علیرضا بیرانوند با باشگاه پرسپولیس و مذاکره اش با باشگاه استقلال برای انتقال جنجالی باعث به وجود آمدن حاشیه‌های گسترده پیرامون او شده است. فرزاد آشوبی پیشکسوت فوتبال ایران با سابقه حضور در هردو تیم پرطرفدار پایتخت جدایی دروازه‌بان ملی پوش پرسپولیس را به ضررش دانست.

او در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به این موضوع درباره وضعیت استقلال و پرسپولیس در نقل و انتقالات تابستانی هم نظراتی را مطرح کرد که مشروح صحبتهایش را در ادامه می‌خوانید:

بیرانوند صبوری نکرد

فرزاد آشوبی درباره فسخ قرارداد یکطرفه علیرضا بیرانوند گفت: حق یک بازیکن است منافع خودش را طبق قراردادی که با باشگاه امضا کرده بخواهد اما شنیده‌ام او تحت قرارداد با باشگاه بوده است. بنابراین باید صبوری به خرج می‌داد تا تکلیف او به طور قانونی مشخص شود.

مذاکره با استقلال اشتباه بزرگی بود

پیشکسوت فوتبال باشگاهی ایران درباره مذاکره بیرانوند با استقلال تصریح کرد: خود بیرانوند بهتر از هر شخص دیگری می‌داند حساسیت این کار چقدر بالاست. به نظرم رفتار بیرانوند اشتباه بزرگی بود. او می‌توانست با آرامش بیشتر درباره آینده‌اش تصمیم‌گیری کند. نمی‌گویم چرا با استقلال مذاکره کرد بلکه معتقدم برای هر مذاکره‌ای که حاشیه ساز است باید تکلیف قرارداد قبلی مشخص شود.

فرزاد آشوبی

نمی‌توانم انتقال تجربه کنم

آشوبی که در کارنامه فوتبالی‌اش پوشیدن پیراهن پرسپولیس و استقلال را تجربه کرده است در پاسخ به اینکه آیا دوست دارد تجربه این موضوع را به بیرانوند منتقل کند؟ تاکید کرد: این تصمیمات کاملاً شخصی است. هرگز نمی‌توانید جای آن بازیکن تصمیم گیری کنید. هر بازیکنی برای زندگی شخصی و حرفه‌ای اش تصمیماتی دارد که باید از آن اطاعت کند. نمی‌توانم به بیرانوند بگویم این تصمیم خوب یا بد است.

ترجیح بر ماندن است

این هافبک پیشین فوتبال ایران در ادامه گفت: روند کیفیت فنی بیرانوند نشان دهنده مسیر پر افتخاری است که با پرسپولیس طی کرده است. او توانایی بالایی دارد اما بستر این شکوفایی نیز فراهم بوده است. شاید من به عنوان کسی که از دور شرایط را می‌بینم ترجیح بر ماندن او در پرسپولیس را توصیه کنم.

تمرین نکردن پرسپولیس خطرناک است

او در پایان درباره عدم شروع تمرینات پیش فصل پرسپولیس و اینکه قرار شده از امروز این اتفاق استارت بخورد، یادآور شد: این موضوع اصلاً خوب نیست. آنها باید در لیگ قهرمانان آسیا نیز شرکت کنند. پس نیاز به دوران بدنسازی بسیار دقیقی دارند. هر یک روز تمرین نکردن پرسپولیس به ضرر این تیم است. وضعیت پرسپولیس خطرناک است و باید هرچه زودتر به آن رسیدگی شود. استقلال بهتر از پرسپولیس است اما فکر می‌کنم آنها نیز نیاز به تقویت در چند پست دارند.

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع مهر

نوشته های مشابه