دسته‌بندی نشده

مخبر: ایران و عراق برای تولید دارو سرمایه‌گذاری مشترک داشته باشندبه گزارش ایسنا، محمد مخبر در دیدار «صالح الحسناوی» وزیر بهداشت و درمان عراق، از آمادگی شرکت‌های تولید دارو و تجهیزات پیشرفته پزشکی ایران برای تامین نیازهای دارویی و پزشکی عراق خبر داد و گفت: ایران و عراق می‌توانند با همکاری و مشارکت یکدیگر نسبت به احداث خط تولید دارو و صادرات به کشورهای اسلامی اقدام کنند و در منطقه پیشگام باشند.

معاون اول رییس جمهور در این دیدار با اشاره به روند مثبت و در حال توسعه روابط دو کشور در سطوح مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، بر ضرورت تقویت و تحکیم هرچه بیشتر مناسبات تهران – بغداد به عنوان خواست دو ملت تاکید و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره از ثبات، امنیت، استقلال، تمامیت ارضی، اقتدار و جایگاه منطقه‌ای و بین‌المللی عراق حمایت کرده است.

معاون اول رئیس جمهوری گسترش همکاری وزارتخانه‌های بهداشت دو کشور در زمینه‌های مختلف نظیر آموزش، تاسیس کلینیک‌های درمانی، خدمات بیمه و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به‌ویژه در ایام محرم و صفر را ضروری دانست.

وی با اشاره به زمینه‌های متعدد همکاری برای توسعه مناسبات تهران – بغداد، خاطرنشان کرد: ایران و عراق می توانند سطح مناسبات و همکاری‌های فی‌مابین را در زمینه‌های مختلف حمل‌ونقل، علم و فناوری، صنعت و تجارت و انرژی ارتقاء دهند که پیش‌نیاز اصلی این تحول در روابط اقتصادی رفع موانع بانکی و تسهیل مراودات تجاری دو کشور است.

مخبر با اشاره به اشتراکات دینی و فرهنگی و روابط صمیمانه مردم دو کشور، تصریح کرد: اگر بستر فعالیت بخش خصوصی ایران و عراق فراهم و موانع بانکی برطرف شود، شاهد تحول و جهشی جدی در همکاری‌های اقتصادی خواهیم بود.

«صالح الحسناوی» وزیر بهداشت و درمان عراق نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام نخست‌وزیر عراق به معاون اول رییس جمهور کشورمان، پیام محمد شیاع السودانی را به استحضار مخبر رساند.

وی در ادامه گفت: مهمترین اولویت دولت عراق تقویت و تحکیم روابط دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران است.

الحسناوی با اشاره به بازدید خود و شرکت‌های همراه از کارخانجات دارویی ایران، اظهار داشت: شرکت عراقی قراردادی را با طرف ایرانی جهت تولید دارو در عراق امضا کرده است.

وی افزود: عراق آمادگی دارد شرایط لازم را برای فعالیت کارخانجات ایرانی و شرکت‌های دارویی در این کشور فراهم کند تا بتوانیم همکاری مشترکی در حوزه‌های مختلف داشته باشیم.

انتهای پیام

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع ایسنا

نوشته های مشابه