آخرین اخبار

محمدخانی:به قدری خوب بودیم که تماشاگران را به ورزشگاه برگرداندیم +فیلم


فاطمه محمدخانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجو درباره شرایط مسابقات تیم ملی هندبال بانوان گفت: این دوره از مسابقات بعد از کرونا اولین دوره‌ای بود که کشورهای ژاپن، کره، چین، هنگ‌کنگ و چین تایپه و تیم‌های قزاقستان و ازبکستان از لیگ آسیا در آن حضور داشتند که از سطح بسیار بالایی برخوردار بود.
محمدخانی در واکنش به صعود تیم ملی به رنکینگ پنجم گفت: با توجه به استعدادیابی و برنامه بلند مدت فدراسیون توانستیم بازیکنان را برای این مسابقات آماده کنیم. سال پیش در رده جوانان نائب قهرمان شدیم اما امسال با حضور تیم‌های ژاپن، چین و کره که در این مسابقات حضور داشتند توانستیم جایگاه پنجم را تصاحب کنیم و از قزاقستان و ازبکستان بالاتر باشیم.
وی افزود: بچه‌های تیم به‌طوری خودشان را در این دوره ثابت کردند که تماشاچیان زیادی داشتیم.
مربی تیم ملی هندبال ادامه داد: در آینده تیم ملی‌ما جزء تیم‌های قدرتمند به حساب میاید، پیشرفت چشمگیری داشتیم و بازیکنانمان از جمله دروازه‌بانمان سوم جهان شد و چند بازیکن برتر در سطح جهان داشتیم.

مربی تیم ملی هندبال بانوان درمورد دختران ایرانی اظهار کرد:دختران ایرانی بسیار توانمند و با غیرت ‌و تک تک فرزندان ایران مستعد و یک سرمایه هستند، این استعدادها اگر پرورش داده بشوند قطعا به جایگاه‌های بزرگ دست پیدا می‌کنند فقط باید خودشان را باور داشته باشند و حمایت شوند.

او ادامه داد: تمامی استعدادیابی‌ها‌ از مسابقات آموزش و پرورش انتخاب می‌شوند این استعدادها از کف مدارس به مسابقات کشوری اعزام می‌شوند.
امسال از سراسر کشور بازیکن داشتیم و تک تک بازیکنانمان می‌توانند الگو باشند و خودشان استعداد پرورش دهند.

محمدخانی در آخر گفت: از طرف فدراسیون هیچ تبعیضی میان بازیکنان پسر و دختر نبود و شرایط اعزام و پسران و دختران یکسان بود. برگزاری کلاس مربیگری با حضور مربیان خارجی سطح مربیان زن را بالا برد و از کمیته آموزش فدراسیون به خاطر دعوت از مدرسان خوب و به‌روزرسانی علم مربیان تشکر می‌کنم. بازیکنان از دل شهرها بیرون می‌آیند و به تیم ملی می‌روند و توسط مربیان آموزش می‌بینند و هرچه سطح مربیان بالاتر باشد نتیجه آن بهتر می‌شود. 

انتهای پیام/

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع دانشجو

نوشته های مشابه