تصویر بنر
کشتی

مازندران فاتح مسابقات کشتی آزاد قهرمانی کشور شد


به گزارش خبرنگار مهر، مسابقات کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی کشور و مرحله اول چرخه انتخابی تیم ملی پس از سه روز رقابت شامگاه جمعه با قهرمانی تیم مازندران در سالن امام خمینی (ره) گرگان به پایان رسید.

در مجموع امتیازات تیمی، مازندران با کسب ۱۶۵ امتیاز عنوان قهرمانی را به دست آورد و تیم‌های تهران با ۱۰۳ امتیاز و کرمانشاه با ۸۴ امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند.

همچنین تیم‌های همدان با ۶۷ امتیار، لرستان با ۶۰ امتیاز، گلستان با ۵۸ امتیاز، البرز با ۵۴ امتیاز، گیلان با ۵۲ امتیاز، خراسان رضوی با ۴۸ امتیاز و آذربایجان شرقی با ۴۳ امتیاز به ترتیب در مکان‌های چهارم تا دهم قرار گرفتند.

رضا مومنی (مازندران) در وزن ۵۷ کیلوگرم، داریوش حضرت قلی زاده (خراسان شمالی) در وزن ۶۱ کیلوگرم، رحمان عموزاد خلیلی (مازندران) در وزن ۶۵ کیلوگرم، محمدمهدی یگانه جعفری (مازندران) در وزن ۷۰ کیلوگرم، یونس امامی (تهران) در وزن ۷۴ کیلوگرم، علی سوادکوهی (مازندران) در وزن ۷۹ کیلوگرم، محسن مصطفوی (آذربایجان شرقی) در وزن ۸۶ کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور (مازندران) در وزن ۹۲ کیلوگرم، محمدحسین محمدیان (مازندران) در وزن ۹۷ کیلوگرم و یدالله محبی (کرمانشاه) در وزن ۱۲۵ کیلوگرم با قهرمانی در اوزان ۱۰ گانه ضمن باقی ماندن در چرخه انتخابی تیم ملی، جواز حضور در رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا که اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت سال آینده در شهر اولان باتور مغولستان برگزار می‌شود را به دست آوردند.

این رقابت‌ها با نام گرامیداشت شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم با حضور ۳۸۸ آزادکار از سراسر کشور در ۱۰ وزن از چهارشنبه تا جمعه (۲۲ تا ۲۴ دی) به میزبانی استان گلستان در سالن امام خمینی (ره) گرگان برگزار شد.

نفرات دوم و سوم مشترک ضمن باقی ماندن در چرخه انتخابی تیم ملی، مجوز حضور مستقیم در جام تختی را به دست آوردند.

سایر کشتی گیرانی که در مسابقات قهرمانی کشور بین نفرات اول تا سوم قرار نگرفتند مجوز حضور در رقابت‌های انتخابی جام تختی را خواهند داشت.

۶ مدال آور رقابت‌های جهانی نروژ شامل حسن یزدانی، کامران قاسم پور، امیرحسین زارع، علیرضا سرلک، امیرمحمد یزدانی و محمد نخودی از حضور در این مسابقات معاف بودند.


منبع:مهر

تصویر بنر
تصویر بنر
تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا