دسته‌بندی نشده

قیمت بلیت هواپیما در چه صورتی باز هم افزایش می‌یابد؟به گزارش ایسنا، امروز در برخی رسانه‌ها خبر افزایش مجدد ۹ درصدی قیمت بلیت هواپیما منتشر و اینطور مطرح شد که مقرر شده ایرلاین‌ها ۱۰ روز قیمت‌ها را بر اساس همان افزایش ۲۹ درصدی نگه دارند و پس از آن می‌توانند ۹ درصد به بهای بلیت اضافه کنند.

در این راستا جعفر یازرلو -سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری- به ایسنا اعلام کرد: در جلسه‌ی مشترک وزیر راه و شهرسازی و مدیران عامل شرکت‌های هواپیمایی، موضوع اختلاف برداشت در نحوه اعمال ۲۹ درصد افزایش مورد تصویب ستاد تنظیم بازار بر نرخ بلیت در مسیرهای داخلی  بررسی شد؛ لذا مقرر شد مراتب از مراجع ذی‌ربط از جمله ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان استعلام شود.

بیشتر بخوانید

وی در پاسخ به اینکه آیا در آن صورت امکان افزایش مجدد ۹ درصدی قیمت بلیت وجود دارد؟ خاطرنشان کرد: ابتدا باید ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت نظرشان را بر پایه اختلاف برداشت اعلام کنند و در صورتی که آنها نظر دهند که ۹ درصد روی نرخ پایه اعمال شود، این اتفاق می‌افتد اما اگر با افزایش ۹ درصدی مخالفت کنند، همان ۲۹ درصد افزایش اتفاق خواهد افتاد و نه بیشتر؛ بنابراین این موضوع به نظر مراجع ذی‌صلاح برمی‌گردد.

انتهای پیام

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع ایسنا

نوشته های مشابه