فوتبال و فوتسال

قرارداد بازیکنان ممکن ثبت می شود نه همه!به گزارش خبرنگار مهر، منصور قنبرزاده، نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال در سمینار پیش‌فصل داوران و کمک داوران مسابقات لیگ برتر فوتبال گفت: روزهای قبل با یک قاضی صحبت داشتم و می‌گفت کار داوران شما بسیار سخت است. چون ما پس از بررسی آرا، رأی را صادر می‌کنیم اما داوران شما در صدم ثانیه باید تصمیم گیری کنند. حلقه ای به مانند یک زنجیره در برگزاری مسابقات و داوری و … وجود دارد که همگی پیوسته هستند.

وی افزود: امسال دو تغییر داشتیم، تصمیم شجاعانه ای که ریاست فدراسیون و اعضای هیأت رئیسه با شهامت ایستادند و قول تحول را اجرا کردند، واقعا تعداد داوران زیاد بود و داوران باید مثل بازیکنان آماده باشند. حرکت رو به جلو بود. کیفیت قراردادها و کیفی کردن لیگ و باشگاه‌ها دیگر هدف بود که موارد مختلف رخ داده در بحث قراردادها با وجود مقاومت‌هایی که بود با همکاری باشگاه‌ها انجام شد.

نایب رئیس دوم فدراسیون ادامه داد: اتفاق خوب دیگری که کمتر به آن پرداخته شد، در خصوص تیم‌های پایه بود. ما در این زمینه آسیب شناسی کرده و متوجه شدیم تیم‌های پایه بالای ١١٠ نفر قرارداد می‌بندد اما تعداد کارت صادره به مراتب کمتر بود. در واقع امسال هیأت رئیسه مصمم شد که مثل همه دنیا تنها همان تعداد ٣٣ نفری که امکان صدور کارت را دارند برایشان قرارداد ثبت شود. از باشگاهایی که در لیگ قهرمانان هستند نقطه نظرات را دریافت کردیم و ۵، ۶ نظر گرفتیم تا در خصوص سقف قرارداد برای سال آینده نیز مورد توجه قرار بگیرد.

قنبرزاده افزود: فصل گذشته هشت بازیکن حتی یک دقیقه نیز به میدان نرفتند. یا در بحث بازیکنان خارجی تقریبا حضور بازیکنان خارجی رو به اتمام است چراکه باتوجه به قوانین بازیکنان خارجی بی کیفیت وارد نشدند. برخی دلالان که خارج از کارگزاران رسمی هستند، بعضا ۴٠، ۵٠ بازیکن را تحت پوشش داشتند که آن را باید مدیریت کنیم. امسال حتی یک قرارداد یکساله دیگر بسته نشد. با چنین اقدامی چرخش دلالی غیر رسمی رو به پایین می‌آید.

وی در پایان گفت: کمیته صدور مجوز حرفه ای ما ۶ مجوز بین المللی را صادر کرده است. چندین باشگاه هستند که بیش از ٢، ٣ سال است حتی مجوز ملی دریافت نکرده بودند و روند رو به ورشکستی فوتبال بود. تغییرات مثبت فعلی علیرغم همه فشارها انشاالله تحول خوب مورد نظرمان را ایجاد خواهد کرد. این تصمیمات ملی بود و وزارت ورزش و نهادهای ذیربط همگی پای این تصمیمات بودند که قابل تقدیر است.

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع مهر

نوشته های مشابه