آخرین اخبار

قراردادی که پرسپولیس را پشیمان کرد | گلزن بازی ها بزرگ در تیم رقیب!به گزارش همشهری آنلاین اتفاق مهم روز گذشته در بازار نقل‌وانتقالات تابستانی، قطعی شدن انتقال عیسی آل‌کثیر بود که گلزن بازی‌های بزرگ پرسپولیس را در آستانه سپاهانی شدن قرار داد. آل‌کثیر یکی از ۵بازیکن پرسپولیس بود که قراردادشان در پایان فصل گذشته به پایان رسید و مدیران باشگاه به دنبال توافق و تمدید قرارداد این بازیکنان بودند. اما بر خلاف صادقی، گولسیانی، سرلک و عالیشاه که به نوبت قرارداد خود را تمدید کردند و در پرسپولیس ماندنی شدند، عیسی تا روز آخر بر سر مسائل مالی با سرخپوشان به توافق نرسید و بالاخره به پیشنهاد چرب‌ونرم سپاهان پاسخ مثبت داد.

   فراتر از سقف
باشگاه پرسپولیس امسال برای بازیکنان درجه‌اول خودش سقف قرارداد تعیین کرده و سعی دارد به هیچ قیمتی از این سقف عدول نکند. جالب اینکه این سقف به بازیکنان ملی‌پوش تیم پرداخت می‌شود و آل‌کثیر حتی در دسته ملی‌پوش‌ها هم نیست و باید کمی کمتر از سقف قرارداد دریافت کند. اما مهاجم گلزن سرخپوشان با توقع بسیار بالایی پشت میز مذاکره نشست و اصلا طرفین به توافق نزدیک نشدند. آنچه توقع آل‌کثیر را بالا برد، پیشنهاد درشت سپاهانی‌ها بود که مهاجم گلزن پرسپولیس را وسوسه کرد و نهایتا او را به اصفهان برد. چند ساعت قبل از اینکه انتقال آل‌کثیر قطعی شود، یک پرسپولیسی سابق دیگر یعنی احسان پهلوان هم با سپاهان قرارداد بسته بود که البته این یکی مستقیما از پرسپولیس به سپاهان نرفت و بین این دو تیم یک فصل را هم در فولاد گذراند.

   ۵۰درصد محروم، ۵۰درصد مصدوم
عیسی آل‌کثیر در ۲ دربی مختلف تک‌گل پیروزی سرخپوشان را زده و بخش زیادی از محبوبیتش بین سرخپوشان را مدیون همین گل‌هاست. اما می‌توان گفت دردسرهایی که او در این چند ساله برای پرسپولیس ایجاد کرد خیلی بیشتر از عایدی‌اش برای قرمزها بود. او در همان بدو ورودش به این تیم و در حالی که تازه درخشش را با زدن ۴گل در لیگ قهرمانان آسیا آغاز کرده بود در همان بازی‌ها دچار محرومیت شد و ۶ماه از میادین بیرون ماند. یعنی این مهاجم خوزستانی به محض ورود به پرسپولیس و بعد از فقط ۶بازی ۶ماه محروم شد تا پرسپولیسی‌ها یک نیم‌فصل را به انتظار بازگشت او بنشینند. یک سال بعد، او دوباره پرسپولیسی‌ها را برای یک نیم‌فصل دیگر تنها گذاشت و این بار مصدومیت رباط صلیبی دلیل این دوری بود. البته مصدومیت اتفاقی است که برای همه فوتبالیست‌ها پیش می‌آید و دست خود بازیکن نیست اما نکته اینجا بود که عیسی تا سه چهار ماه بعد از مصدومیت زیر بار عمل جراحی نمی‌رفت و تا جایی که توانست دوری‌اش از میادین را طولانی‌تر کرد! به این ترتیب او تا نیم‌فصل لیگ گذشته از میدان دور ماند و پرسپولیس روزهای زیادی را بدون مهاجم تخصصی سپری کرد تا او برگردد و در دربی برگشت آن گل مهم را به استقلال بزند.

   آل‌کثیر؛ ستاره ال‌کلاسیکو
جالب است که در نیم‌فصل گذشته، وقتی پرسپولیس می‌خواست عیسی آل‌کثیر را به لیستش برگرداند، طرفین بر سر مدت این قرارداد جدید اختلاف داشتند. باشگاه می‌خواست مدت قرارداد فقط یک نیم‌فصل باشد تا در پایان فصل شرایط جسمی آل‌کثیر را ارزیابی کند اما عیسی اصرار به قرارداد بلندمدت‌تری داشت تا اینکه نهایتا حرف باشگاه به کرسی نشست. شاید امروز مسئولان پرسپولیس از اصراری که بر سر کوتاه‌مدت بودن قرارداد داشتند پشیمان شده باشند. به هر حال گلزن بازی‌های بزرگ سرخپوشان که گلزنی به السد، پاختاکور، استقلال، سپاهان و تراکتور را در کارنامه دارد حالا به سپاهان پیوسته و قرار است با رضا اسدی، شهریار مغانلو و کاوه رضایی در این تیم رقابت کند. در فصل آینده حضور او در مقابل پرسپولیس آن هم با پیراهن زرد سپاهان قطعا جالب و دیدنی خواهد بود.

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع همشهری آنلاین

نوشته های مشابه