فوتبال و فوتسال

قانون گذاشتند تا استقلال و پرسپولیس از قهرمانی دور شوندبه گزارش خبرنگار مهر، افشین پیروانی در حاشیه مراسم قرعه کشی سازمان لیگ فوتبال که میکسدزون آن در محلی نامناسب برای خبرنگاران تعبیه شده بود و ناراحتی اهالی رسانه را به همراه داشت گفت: فکر کنم هیچ جای دنیا به این شکل مصاحبه نکنند، البته مشکل شما نیست. یک جایگاهی باید باشد. همیشه هم می‌گویم و هیچ ترتیب اثری داده نمی‌شود.

او با اشاره به قهرمانی فصل گذشته پرسپولیس در لیگ برتر و جام حذفی افزود: خوشحالیم که قهرمان شدیم و خوشحالیم که دوباره لیگ قرار است آغاز شود.

سرپرست پرسپولیس با ابراز نگرانی بابت تعیین سقف بودجه برای باشگاه‌ها تصریح کرد: ناراحتیم که سقف قرارداد گذاشتند. قانونی گذاشتند که تیم‌هایی که در آسیا حضور دارند، آسیب ببینند. الان گفتند لیگ را جوان کردیم که میزان دوندگی زیاد شود. الان وحید امیری ما که جزو پیرترین‌ها است اما مثل جوانان می‌دود. کاش تصمیم کارشناسانه‌تری می‌گرفتند. کاری که انجام دادند، مطمئناً پرسپولیس ضرر خواهد کرد.

او در ادامه انتقاد از قوانین نقل و انتقالاتی ادامه داد: یک مشکل دیگری وجود دارد. گفتند که ۶+۱ خارجی اگر ۶۰ درصد بازی نکند دچار محرومیت می‌شود. اگر به این شکل باشد که می‌شود لیگ خارجی. اگر هم قرار است بازیکن خارجی نگیریم، چگونه به عنوان نماینده ایران در جام باشگاه‌های آسیا بازی کنیم. من فکر می‌کنم جلسه‌ای که برگزار کردند، بهتر بود دو نفر فوتبالی هم حضور داشت. به هیچ عنوان من این قانون را قبول ندارم و فکر می‌کنم تصمیم عجولانه‌ای گرفتند.

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس درباره تأثیر سقف بودجه برای باشگاه‌ها در شفافیت مالی گفت: تیم‌هایی که هلدینگ و خصوصی هستند، اصلاً چنین چیزی رعایت نمی‌شود. این قانون فقط به ضرر پرسپولیس و استقلال است. خیلی از تیم‌ها فراتر کار می‌کنند. این قانون را گذاشتند که این دو تیم از قهرمانی دور شوند. خدا را شکر ما پرسپولیسم و تیم خوبی داریم. این قانونی که گذاشتند برای بازیکن منطقی نیست.

پیروانی در خصوص جریان نقل و انتقالاتی علیرضا بیرانوند گفت: یک مسأله‌ای مطرح کردند که پرسپولیس بمب می‌ترکاند. اصلاً این طور نیست. پرسپولیس خودش بمب است. تمام بازیکنان وظیفه و تعهد دارند. هر کسی آمد، قدمش بر چشم پرسپولیسی‌ها. مطمئن باشید پرسپولیس اینقدر بزرگ است که فراتر از هر نامی خواهد بود. مطمئن باشید که هر کسی به پرسپولیس آمده با جان و دل آمده است.

سرپرست سرخپوشان در خصوص وضعیت کریم باقری نیز اظهار داشت: کریم باقری سرمایه پرسپولیس است. فوتبالیستی تکرار نشدنی است. دوست عزیز و صمیمی ماست و باشگاه نیز در تلاش است که او دوباره به مجموعه اضافه شود. اتفاقی افتاده که در حال حاضر در کنار ما نیست ولی من می‌گویم که آقا کریم حضورش به نفع تیم است.

او درباره تأثیر ولخرجی‌های هوادار متمول در جدایی کریم باقری تصریح کرد: پرسپولیس اینقدر بی در و پیکر نیست که یک نفر بخواهد اظهارنظر کند. صحبت‌هایی که شده احساسی بوده است. هوادار متمول چندین سال است که می‌آید. این هوادار متمولی که می‌گویند زمان بازیگری خود من دوست صمیمی علی پروین بود و برای سفری که ما داشتیم، کمک کرد. الان هم آمده یک مجموعه فیزیوتراپی درست کرده است. این که بگوییم یک هوادار باعث این کار شده درست نیست. یک هوادار چنین قدرتی ندارد. سوءبرداشت شده است.

پیروانی درباره قرعه پرسپولیس در لیگ برتر فصل پیش رو گفت: بازی‌ها از هفته اول مهم است. ما پرسپولیسیم و سه قهرمانی داریم. مطمئناً با تمام توان می‌آییم که امسال نیز چنین نتیجه‌ای را کسب کنیم.

سرپرست پرسپولیس درباره زمان برگزاری اردوی این تیم در ترکیه خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله پنج شنبه قرار است راهی اردوی ترکیه شویم.

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع مهر

نوشته های مشابه