سایر ورزش ها

علی خلیلی: فصل جدیدی در ترویج ورزش همگانی آغاز شده استبه گزارش خبرگزاری مهر، علی خلیلی با اشاره به ظرفیت عرصه عمومی برای ترویج ورزش همگانی اظهار داشت: تاکنون معرفی ورزش همگانی از طریق رسانه های جمعی و اجتماعی و همایش های پیاده های روی بوده است، اما ساکنان کلانشهرها به دلیل مشغله کاری زیاد فرصت آشنایی اصولی با ورزش همگانی را نداشتند، طرح مترو اسپرت با بردن ورزش به میان مردم و دعوت آن ها به مشارکت فصل جدیدی در ترویج اصولی ورزش همگانی است.

سرپرست فدراسیون ورزشهای همگانی ادامه داد:‌ هریک از علاقمندان به مشارکت در طرح مترو اسپرت، پس از آموزش اصول ابتدایی طناب زنی، پرتاب دیسک، فریزبی و بازیهای فکری با اشتیاق خود را محک می زند و با توجه به حضور اعضای کمیته استعدادیابی فدراسیون ورزشهای همگانی به صورت میدانی در این طرح، در صورت مشاهده هر استعدادی جهت ادامه فعالیت ها به انجمن مربوطه معرفی می شود.

خلیلی یادآور شد: معرفی و ترویج ورزش همگانی همواره یکی از اهداف اصلی فدراسیون ورزشهای همگانی و وزارت ورزش و جوانان بوده است، و اجرای جشنواره ها، طرح های میدانی در عرصه عمومی می تواند، فاصله بین مردم و ورزش همگانی را کاهش بدهد و اقدامی عملی برای کاهش کم تحرکی باشد.

وی با اشاره به همکاری موثر بین بخشی با فدراسیون های آمادگی جسمانی و فدراسیون روستایی گفت:‌ طرح گذرگاه ورزش، اقدام مشترک فدراسیون ورزشهای همگانی، فدراسیون آمادگی جسمانی و روستایی برای ایجاد بستر مشارکت انبوه مردم در فعالیت بدنی است.

سرپرست فدراسیون ورزش های همگانی در ادامه گفت: تاکنون پارک لاله، پلیس، پردیسان، جوانمردان و… با مشارکت هیات ورزشهای همگانی استان تهران و انجمن های تحت پوشش فدراسیون همگانی نسبت به اجرای برنامه در این پارک ها حضور یافته اند و به آموزش و اجرای ورزش خود مشغول اند و این طرح با استقبال خوبی همراه بوده است.

خلیلی در پایان اظهار داشت: تداوم اقدامات میدانی و رسانه ای می تواند نقش موثری در مشارکت مردم در فعالیت بدنی داشته باشد.

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع مهر

نوشته های مشابه