آخرین اخبار

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی ماند +تصاویر


به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی از ساعت 10 صبح امروز (22تیر) با ریاست محمد پولادگر معاون وزیر ورزش و جوانان برگزار شد و علیرضا دبیر به عنوان رئیس فدراسیون برای 4 سال آینده انتخاب شد.

درحالیکه از جمع 9 نامزد، علیرضا دبیر، عباس جدیدی، جمشید خیرآبادی، حمید بنی تمیم، حمید یاری، حمید سیفی، عبدالله عزیزی و مصطفی میرزایی تایید صلاحیت شده بودند، شب گذشته حمید بنی تمیم و حمید سیفی در فضای مجازی از شرکت در انتخابات انصراف دادند تا تعداد کاندیدا به 6 نفر برسد.

عبدالله عزیزی نیز امروز انصرافش را در فضای مجازی اعلام کرد، ضمن اینکه جمشید خیرآبادی و مصطفی میرزایی نیز امروز از شرکت در انتخابات به نفع علیرضا دبیر کناره گیری کردند. عباس جدیدی نیز بعد از اعتراض به روند انتخابات، مجمع را ترک کرد تا رای‌گیری بین علیرضا دبیر، عباس جدید و حمید یاری انجام شود. باتوجه به اساسنامه، جدیدی چون پیش از مجمع انصراف خود را اعلام نکرده بود، باوجود ترک مجمع نامش در رای گیری ماند ولی نماینده وزارت ورزش اعلام کرد که به دلیل انصراف و ترک مجمع از سوی جدیدی، در نهایت انتخابات ریاست بین علیرضا دبیر و حمید یاری انجام شد.

یکتایی و خیرآبادی از بین اعضای هیئت‌ها و همچنین محسن کاوه از بین دیگر اعضای مجمع به عنوان ناظر انتخاب شدند.

علیرضا دبیر که به جایگاه دعوت شد، به جای صحبت کردن در زمان 10 دقیقه‌ای خود، ابتدا کلیپی از کارهای انجام داده خود در این چهار سال پخش کرد و در دو دقیقه پایانی فرصت خود، از هیئت‌های کشتی استان‌ها قدردانی کرد.

علیرضا دبیر گفت: همین بچه‌ها که الان اینجا هستند کامران قاسم‌پور را رها کرده بودند، رضا گرایی هم به نوعی دیگر. رویای ما ادامه دارد از همه خواهش می‌کنم به اصل و موضوع درست بپردازیم. همه جای کشور ما همین است و می‌خواهند با شلوغ کاری جلو بروند، جر نزنیم و با کار حرف بزنیم. من ثابت کردم همیشه کار کردم و قطار در حال حرکت را می‌زنند. ما باید المپیک 2028 قهرمان شویم.

حمید یاری آخرین کاندیدایی بود که به جایگاه آمد و ادامه داد: من بیست و نه سالم بود که رئیس هیئت شدم و دو بار کاندیدای ریاست دو فدراسیون شدم. جای تاسف دارد حرف‌هایی که از خانواده کشتی درمی آید. من با آقای خادم هم دوست بودم، البته اختلاف سلیقه هست اما کشتی از همه بالاتر است. از تختی و پوریای ولی بالاتر است. کسی حق ندارد در آستانه مسابقات جهانی و المپیک کشتی را دچار حاشیه کند.

وی ادامه داد: وزیر باید خیلی زودتر دبیر و پولادگر را آشتی می‌داد و حالا خوشحالم که این اتفاق افتاد. کار کشتی هیچ وقت در وزارت ورزش معطل نماند. من شرمنده خانواده کشتی هستم که بحث اساسنامه را مطرح کردند. کشتی چهار سال آینده به علی دبیر نیاز دارد و از همه می‌خواهم به دبیر رای بدهند. عباس جدیدی هنوز فیلمش هست که 6 سال پیش فارسی گفت یا انگلیسی، حالا هم می‌گوید به همه احترام می‌گذارم و می‌روم،  این کاملا بی احترامی است. آنهایی که نیامدند، اعتراض داشتند و از مراجع خاصش پیگیری می‌کنند، اما بی‌احترامی هم نکردند.  این چهارمین مجمع هست که عباس جدیدی آمد و اعتراض کرد.

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی ماند

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی ماند

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی ماند

انتهای پیام/

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع دانشجو

نوشته های مشابه