فوتبال و فوتسال

عقب هستیم اما راضی‌ام/ دو سال دیگر از خرید بازیکن بی‌نیاز می‌شویمبه گزارش خبرنگار مهر، علیرضا منصوریان پس از شکست دو بر یک فولاد مقابل ذوب آهن در بازی تدارکاتی گفت: همیشه سعی می‌کنم بیشتر بازی‌های دوستانه ما با تیم‌های محمد ربیعی، مجتبی حسینی و … باشد زیرا به دلیل تاکتیکی بازی کردن، برای تیم ما شرایط خوبی ایجاد می‌کنند.

سرمربی فولاد خوزستان افزود: اولین بازی دوستانه ما بود که زمان دیری از پیش فصل است چون باید تا امروز چهار بازی می‌کردیم اما به نسبت تمرینات شیب‌دار و بدون بدنسازی، فشار تمرین را بالا بردیم و به دلیل دیر شروع کردن مجبور شدیم از تمرینات بدنسازی دور باشیم. فارغ از نتیجه از بازیکنانم راضی هستم. باید عیب‌های خود را پیاده می‌کردیم. خیلی خوب فوتبال بازی کردیم و سعی داشتیم ۱۰ بازیکن جوان را هم آرام آرام داخل زمین بیاوریم.

منصوریان ادامه داد: وقتی در خوزستان باشید، حتما این شانس را دارید تا جوانان خود را داخل زمین بگذارید. هرچند نتوانستم از ۴ جوان دیگر خود استفاده کنم اما جوانان ۱۸_۱۷ ساله را بازی دادم. برخی بازیکنان ما نفرات تیم ملی زیر ۱۶ سال هستند. قطعا می‌بینید از این نفرات، در لیگ برتر بازی می‌کنند. بازیکنان خیلی خوبی مثل محمدیان و کلاه‌کج را داریم. اگر از ما در بحث جوانگرایی حمایت شود، ۲ سال دیگر از خرید بازیکن بی‌نیاز می‌شویم.

او به قانون سقف بودجه باشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: اعتقاد شخصی ام این است به باشگاه بگویند چه مقدار می‌خواهید هزینه کنید؟ اگر باشگاه بگوید A میلیارد تومان، پرداخت آن را گارانتی کند تا اگر خواست در آینده بازیکن را مربی را جا به جا کند یا حق و حقوقی از وی داده شود، شرایط فراهم باشد. با قانون جدید فدراسیون نیز بازیکنان نمی‌توانند به راحتی قرارداد خود را فسخ کنند. ابتدا می‌گویم سقف را معلوم کنید. مثلا می‌خواهید ۵۰ میلیارد یا ۱۰۰ میلیارد تومان بدهید و مابقی را برای سایر بازیکنان هزینه کنید. الان چهار نماینده در لیگ قهرمانان داریم ولی اصلا تیمی که زیر هزار یا ۱۵۰۰ میلیارد هزینه نکند، شانس قهرمانی در این مسابقات را ندارد. در فوتبال برای قرارداد بازیکن سقف گذاشتن جالب نیست.

منصوریان درباره کاهش بازیکن بالای ۲۳ سال در لیست فصل آینده تیم‌های لیگ برتری گفت: خود من هفت بازیکن را با قانون جدید از دست دادم. تنها کار خوب‌شان این بود که ۱+۵ را آزاد کردند که در مورد بازیکنان خارجی خیلی خوب بود و بازیکنان خوبی به ایران می‌آیند. تیم‌ها می‌توانند خارجی‌های خوبی بخرند. این کار را می‌توانستند ۲ سال دیگر انجام بدهند. به تیم‌ها می‌گفتند می‌توانید نفرات بالای ۲۵ سال داشته باشید و خودتان را آماده کنید. ۴_۳ بازیکن بالای ۲۵ سال من سوختند و مجبور شدم آنها را از دست بدهم.

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع مهر

نوشته های مشابه