سایر ورزش ها

صدور غیرقانونی مجوز کسب‌وکار توسط کانون وکلا و فدراسیون‌های ورزشی


به گزارش خبرگزاری مهر، گزارش دوره‌ای درگاه ملی مجوزها از تأخیر در صدور مجوزهای کسب و کار کشور به تفکیک دستگاه‌ها از ابتدای ۱۴۰۱ تا ۲۴ آبان سال جاری منتشر شد.

بر اساس این گزارش تا این تاریخ یک میلیون و ۷۸۱ هزار ۷۹۵ درخواست در درگاه ملی مجوزها ثبت شده که از این تعداد ۸۴۷ هزار و ۵۱۳ مجوز، غیرحضوری و کاملاً الکترونیکی صادر شده است.

صدور غیرقانونی مجوز کسب‌وکار توسط کانون وکلا و فدراسیون‌های ورزشی

بر این اساس تعداد ۱۰۸ هزار و ۵۵۲ درخواست صدور مجوز با تأخیر در بررسی از سوی دستگاه‌های صادر کننده مجوز مواجه شده است.

بیشترین درصد تأخیر در بررسی و صدور مجوزهای کسب‌وکار کشور مربوط به وزارت کشور (به جز شهرداری‌ها) با ۶۹ درصد تأخیر در بررسی درخواست مجوز، بعد از آن وزارت ورزش و جوانان با ۳۸ درصد تأخیر در بررسی درخواست مجوز، سپس وزارت صنعت و معدن، تجارت با ۲۰ درصد تأخیر در بررسی درخواست مجوز و همچنین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ۱۸ درصد تأخیر در بررسی درخواست مجوز بوده است.

بر این اساس کمترین درصد تأخیر در بررسی و صدور مجوزهای کسب‌وکار کشور مربوط به جامعه مشاوران مالیاتی، سازمان حفاظت محیط‌زیست، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت نیرو است.

این گزارش نشان می‌دهد کانون وکلا و فدراسیون‌های ورزشی هنوز شرایط صدور مجوزهایشان را اعلام نکرده‌اند، بنابراین مجوزهای مربوطه را به صورت قانونی صادر نمی‌کنند.منبع مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه