آخرین اخبار

شگفتی‌های هانگژو تمامی ندارد: درخشش سرهنگ ۶۰ساله!


کد خبر : 1968811 |
07 مهر 1402 ساعت 04:50 |
161 بازدید |

0
دیدگاه

کهنه سربازی که به چند مدال رسید و رکورد شکست

عبدالله رشیدی، کهنه سرباز افسانه‌ای 60 ساله و تیرانداز کویتی، دو بار رکورد جهان را شکست.

به گزارش “ورزش سه”، در مسابقات تیراندازی بازی‌های آسیایی هانگژو در 28 سپتامبر ماده‌های تیمی مختلط، تپانچه بادی 10 متر مردان برگزار شدند. در مسابقات تیمی میکس اسکیت، عبدالله رشیدی پیشکسوت 60 ساله کویتی که در مرحله مقدماتی توانست با هم تیمی اش رکورد جهانی را ارتقا دهد و در فینال هم با عملکردی خوب به مدال نقره رسید.

رشیدی و هم‌تیمی‌اش شارما هر دو در مقدماتی در سطح بالایی بازی کردند و 149 شوت از 150 شوت را به هدف زدند و رکورد جهانی مسابقات مقدماتی را که توسط زوج آمریکایی اسمیت/ هنکاک در ماه گذشته ثبت شده بود را ارتقا دادند. اما در فینال رشیدی و شارما نتوانستند به فرم خوب خود ادامه دهند و یکی پس از دیگری هدف‌ها را از دست دادند. آنها در نهایت 35 هدف را زدند و مدال نقره گرفتند. مدال طلا را تیم قزاقستان با 40 امتیاز کسب کرد.

1932337

رشیدی بعد از فینال گفت: “خیلی خسته بودم، برنامه دیروز خیلی پر بود، بعد از بازی برای مصاحبه با تلویزیون به هتل برگشتم و بعد تا ساعت 12 شب مشغول بودم. مردم به من پیغام دادند، خبرهای زیادی وجود داشت، بنابراین من خوب نخوابیدم و فقط 3 ساعت خوابیدم، امروز در سه راند عملکرد خوبی داشتم و مدال نقره نیز نتیجه خوبی است.”

در 27 سپتامبر، فینال دو طرفه تیراندازی مردان در ماده یوفو در مرکز ورزشی سیلور لیک در فویانگ، هانگژو برگزار شد. در فینال اسکیت مردان هر 60 شوت را درست زد و با رکورد جهانی برابری مرد و با موفقیت مدال طلا را بدست آورد.

رشیدی متولد 1342 است و از 12 سالگی ورزش تیراندازی را آغاز کرد و از 25 سالگی در مسابقات رسمی شرکت کرد. در طول دوران فعالیت طولانی خود در 7 بازی المپیک و 7 بازی آسیایی شرکت کرد و دو مدال برنز المپیک را کسب کرد. او این بار در هانگژو تعداد مدال‌های بازی‌های آسیایی خود را به 10 رساند. او در مورد دوران فعالیتش گفت: “در کویت شرایط تمرینی ما بسیار محدود است اما من استعداد، تجربه و تمرینات سخت خودم را دارم و به نتایج فعلی خود رسیده‌ام.”

طلال رشیدی، پسر رشیدی، نیز به هانگژو آمد و نماینده کویت در مسابقات یوفو چند جهته مردان خواهد بود. رشیدی که در مورد پسرش با غرور گفت: “امیدوارم بتواند مدال طلای بازی‌های آسیایی را کسب کند. پسرم قهرمان جهان است!”

طلال در سال 2011 درسطح جوانان مسابقات جهانی تیراندازی به مقام قهرمانی دست یافت.

رشیدی 60 ساله درباره راز خوش‌اندام ماندن خود در این سال‌ها گفت: “زود بخوابید و زود بیدار شوید، مراقب بدن خود باشید و از موبایل دوری کنید.”

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع ورزش سه

نوشته های مشابه