رزمی

سهمیه المپیک پاریس برای نفر اول رنکینگ گرند اسلم تکواندوبه گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های تکواندو قهرمانی جهان در مکزیک حواشی زیادی داشت که مهمترین آن نارضایتی مربیان کشورهای مختلف از نحوه قضاوت‌ها و همچنین برخی قوانین فدراسیون در مسیر کسب سهمیه را در پی داشت.

مربیان معتقد بودند که کسب سهمیه مستقیم المپیک از مسابقات گرند اسلم ناعادلانه است و در جلسه‌ای با حضور مسئولان فدراسیون جهانی خواستار اصلاح شدند. بر همین اساس فدراسیون جهانی پس از بررسی موارد فوق طی نامه‌ای به کشورهای عضو مسائلی را مطرح کرد.

بر همین اساس با تاکید بر اهمیت رقابت‌های گرند اسلم عنوان شد که نفرات اول این تورنمنت سهمیه حضور در بازی‌های المپیک پاریس ۲۰۲۴ را از آن خود خواهد کرد و این موضوع به هیچ عنوان تغییر نمی‌کند. رقابت‌های گرند اسلم چین به میزبانی شهر ووشی طی روزهای ۱۸ تا ۲۰ مارس ۲۰۲۳ (۲۷ تا ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۱) برگزار می‌شود.

همچنین در خصوص محرومیت بازیکنان و شرکت کنندگان رقابت‌ها تغییراتی ایجاد شد. از این پس «کمیته محرومیت» در مسابقات تشکیل شده و در صورت تخلف و دریافت کارت زرد، موضوع را بررسی و در خصوص مدت زمان محرومیت بسته به شرایط، ۳، ۶ و یا ۱۲ ماهه تصمیماتی را اتخاذ خواهد کرد. در صورتی که مربی محروم شود، تکواندوکار نیز محروم می‌شود.

در مورد رقابت‌های چالش گرندپری موجو تغییراتی رخ نداده است و همانند قبل این رقابت‌ها در چرخه رقابت‌های گرندپری و المپیک یک یا ۲ بار در سال در کره جنوبی برگزار می‌گردد. همچنین نفرات برتر به جمع ۳۲ نفر نهایی گرندپری دعوت خواهند شد و جابجایی و جایگزینی بازیکن رخ نخواهد داد. همچنین این شیوه برای بازیکنان با پرچم پناهندگان صدق می‌کند.

امتیازات ثبت شده نفر چهارم با فردی که سوم شده است تفاوت خواهد داشت. در خصوص تغییرات جایگاه و امتیازات جهانی، امتیازات شخص اگر قرار بر کاهش باشد، در ماه فوریه ۲۵ درصد و در ماه دسامبر نیز به همین میزان کسر می‌شود.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه