سایر ورزش ها

سرمربی کره‌ای تیم ملی تیروکمان: کمانداران در تکنیک پایه ضعف دارند«هونگ سونگ هو» که بیش از سه است که هدایت تیم های ملی تیر و کمان ایران در هر دو بخش ریکرو و کامپوند را بر عهده دارد در گفتگو با خبرنگار مهر نتیجه ارزیابی خود از وضعیت کمانداران ایران را بر اساس شناختی که طی این مدت از آنها کسب کرده است، عنوان کرد.

وی می گوید که ضعف در «تکنیک پایه» مشکل عمده ملی پوشان تیروکمان ایران است، مشکلی که رسیدگی به آن به منظور برطرف شدن بخش قابلی توجهی از برنامه هایش را در بر گرفته است. این مربی کره ای همچنین تاکید دارد که محور کارش نسبت به روز اولی که همکاری با تیروکمان ایران را آغاز کرد، تغییر نکرده است و همچنان بر روی کشف استعدادهای جدید در این رشته تمرکز دارد.

هونگ سونگ هو در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بیش از سه ماه است که کنار اردونشینان تیروکمان ایران هستم و شناخت نسبتا دقیقی از آنها به دست آورده ام. آنچه تا به امروز به آن دست یافته ام این است که آنها از نظر قدرت بدنی در سطح خوبی قرار دارند اما از نظر تکنینک پایه نه؛ دلیل هم این است که این مسئله مهم را یا خوب یادنگرفته اند و یا خیلی زود از کنار آن عبور کرده اند و به همین دلیل امروز در نتیجه گیری موفق نیستند.

این مربی کره ای تصریح کرد: با در نظر گرفتن این مسئله کماکان بیشترین تمرکز من روی بازیکنان جدید و پایه است. اینکه چنین بازیکنانی شناسایی شوند و برای آینده از آنها پشتیبانی لازم صورت بگیرد. اینگونه تیم ملی قوی و قدرتمندی تشکیل خواهیم داد در عین اینکه نفرات جدید را در اختیار داریم.

وی که اخیرا به منظور گذراندن ایام کریسمس عازم کشورش شده بود در خصوص بازگشت زودهنگام خود به ایران نیز گفت: ورزشکاران در شرایطی هستند که نمی توان آنها را به حال خود رها کرد یا اینکه اجازه دهیم استراحت بیش از حد داشته باشند. به همین دلیل خیلی زود به ایران بازگشتم تا دوباره تمرینات را از سر بگیریم به ویژه اینکه سال مهمی هم پیش رو داریم.

سرمربی تیم ملی تیروکمان همچنین در مورد مسابقات رنکینگ کشوری که طی روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار شد والزامی که برای حضور اردونشینان در آن داشت، تصریح کرد: اعتقادم این است که ورزشکاران باید از هر رویدادی هرچند کوچک برای محک زدن خود و کسب تجربه جدید استفاده کنند. از زمانیکه که من هدایت کمانداران ایران را بر عهده گرفتم آنها به غیر از رقابت های انتخابی در رویداد دیگری شرکت نداشتند. به همین دلیل حضور در رنکینگ کشوری را برای شان الزام کردم.

هونگ سونگ هو با اشاره به اینکه از امروز شنبه اردوی تیم ملی تیروکمان در هر دو بخش کامپوند و ریکرو در جزیره کیش پیگیری می شود، در مورد چرایی آن توضیح داد و گفت: تمرینات ما در فضای باز انجام می شود در حالیکه این روزها هوای تهران سرد است و آلودگی هوا هم مشکل ساز می شود. به همین دلیل تصمیم به تغییر محل برگزاری اردو گرفتیم. فعلا هم برای پیگیری دو هفته ای اردو در کیش برنامه داریم.

وی در این زمینه ادامه داد: تمرینات را مطابق با اردوی تهران در کیش دنبال می کنیم اما به تدریج وارد مرحله رکوردگیری هم خواهیم شد. یکی از دلایل مان برای این کار این است که اردونشینان در شرایط مسابقه و حتی استرس آن قرار بگیرند. چنین برنامه ای در این مقطع برای اردونشینان لازم است.

سرمربی کره ای تیم ملی تیروکمان در مورد مسابقات ۲۰۲۳ کاپ آسیا که اسفندماه به میزبانی چین تایپه برگزار می شود و به عنوان اولین اعزام کماندراران ایران با هدایت وی در برنامه است، نیز گفت: مشخص نیست که با چه ترکیبی این مسابقات شرکت می کنیم و اصلا در مورد تعداد نفرات اعزامی هم فعلا ایده ای نداریم. تصمیم این است که بعد از رکوردگیری از اردونشینان و بر اساس نتایج حاصله در مورد تعداد نفرات اعزامی به چین تایچه به جمع بندی برسیم.

هونگ سونگ هو در پایان با تاکید بر اینکه برنامه ام نسبت به روز اول تغییر نکرده و همچنان روی شناخت ورزشکاران جدید تمرکز دارم به این پرسش که « با اجرای این برنامه ورزشکاران قدیمی مانند زهرا نعمتی چه جایگاهی در ترکیب تیم ملی خواهند داشت؟»، پاسخ داد.

سرمربی تیم ملی تیروکمان در این زمینه گفت: اجرای برنامه موردنظر به منزله کنار گذشتن ورزشکاران قوی مانند زهرا نعمتی نیست. در مورد امثال این ورزشکار مصمم هستیم شرایط به منظور بهبود وضعیت آنها و ارتقا بیشترشان فراهم شود اما در عین حال به دنبال تزریق نیروهای جوان به بدنه تیم ملی هم هستم.

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع:مهر

نوشته های مشابه