تصویر بنر
رزمی

زهرا شیدایی فینالیست شد/میرحسینی برنز گرفت، کیانی حذف شد


به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه نخستین دوره رقابتهای تکواندو آزاد زنان جهان امروز جمعه تکواندوکاران اوزان ۴۹-، ۵۷- و ۷۳- کیلوگرم به دیدار رقبای خود رفتند که سه نماینده ایران رقابتهای خود را برگزار کردند.

در وزن ۵۷- کیلوگرم زهرا شیدایی کار خود را با برتری ۱۲ بر ۹ مقابل «النا میرونیوک» از از روسیه آغاز کرد و سپس در پیکار با «نیکیتا گلاسنویچ» تکواندوکار با تجربه و عنوان دار کرواسی بعد از تساوی ۷ بر ۷ در امتیاز طلایی پیروز شد و در ادامه ۱۳ بر ۳ «النا کریویچنکو» از روسیه را از پیش رو برداشت و راهی نیمه نهایی شد. شیدایی در این مرحله «آلیاه پاول» از انگلستان را پیش رو داشت که با کسب پیروزی ۱۷ بر ۹ راهی مبارزه نهایی شد. وی فردا عصر برای کسب مدال طلا به مصاف «مارگاریتا بلیزنیاکووا» از روسیه خواهد رفت.

در همین وزن ناهید کیانی ابتدا ۱۲ بر ۵ برابر «گیادا الهلوانی» از از ایتالیا به برتری دست یافت و سپس ۱۸ بر ۸ نتیجه را به «نادا لاراج» از مراکش واگذار کرد.

در وزن ۷۳- کیلوگرم ملیکا میرحسینی در اولین دیدار «راما ابوالروب» از اردن را ۱۳ بر ۸ از پیش رو برداشت و در ادامه ۱۳ بر ۹ «کنزل دنیز» از قزاقستان را شکست داد به نیمه نهایی صعود کرد. وی در این مرحله و در مبارزه با «پولینا خان» از روسیه رفت و پس از تساوی ۱۰ بر ۱۰ در پایان سه راند مبارزه در راند چهارم و با امتیاز طلایی بازنده شد و از رسیدن به فینال بازماند.

در مبارزات روز گذشته کوثر اساسه به مدال برنز دست یافت، نرگس میرنورالهی، سعیده نصیری و زینب اسماعیلی هم از دور رقابتها کنار رفتند.

سلطانی آخرین نماینده ایران

در مسابقات روز پایانی که قرار است همه فینال‌ها برگزار شود، غزل سلطانی در وزن ۵۳- کیلوگرم تنها نماینده ایران است. در این وزن ۲۳ نفر حضور دارند که نماینده ایران ابتدا به مصاف «حیان ایتر محمدی» از عربستان می‌رود و پس از آن رو در روی «ماریا پرز» از اسپانیا دارنده مدال تورنمنت‌های مختلف قرار می‌گیرد.


منبع:مهر

تصویر بنر
تصویر بنر
تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا