دسته‌بندی نشده

روزانه ۱۸۰ گشت انتظامی در حوزه پیشگیری از جرائم خدمت می‌کنندسرهنگ محمد حجتی امروز در نشست با اصحاب رسانه در تشریح عملکرد پلیس پیشگیری استان در سه ماه نخست سال اظهار کرد: پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان گیلان ۱۲۸ واحد انتظامی را در حوره کلان مدیریت و راهبری می‌کند و روزانه بیش از ۱۸۰ واحد گشت انتظامی شامل خودرویی، موتوری و پیاده در حوزه پیشگیری از جرائم در سطح استان ارائه خدمات می‌دهند.

وی افزود: در سه ماه نخست امسال ۸۴۵۴ فقره وقوع سرقت که بیشترین به ترتیب شامل سرقت از اماکن خصوصی، سیم کابل برق و انتقال نیرو بوده، داشتیم که ۳۸۲۹ فقره سرقت‌ها کشف شده و در حوزه کشف وقوع سرقت‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۶ درصد رشد داشتیم.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان گیلان از ابتدای سال تاکنون ۳۹۳۰ سارق را دستگیر کردیم، گفت: طی سه ماه نخست ۱۵۷ هزار تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ داشتیم که از این تعداد بیش از ۱۲۹ هزار تماس منجربه ارائه خدمات انتظامی به شهروندان شده است و با پیگیری شهروندان محترم بیش از ۴۵ هزار پرونده قضایی تشکیل و به مراجع قضایی ارجاع شد که بیش از ۱۶ هزار و ۱۵۱ پرونده به واحد مشاوره ارجاع شد و با تلاش همکاران مشاوره بیش از ۴۶۶۰ پرونده منجر به سازش طرفین گردید.

سرهنگ حجتی بیان کرد: در سه ماه نخست امسال بیش از ۹۰ هزار و ۷۳۷ انواع اوراق قضایی در راستای اجرای دستورات در اختیار کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها قرار گرفته که از این تعداد ۶۷۸۲ فقره فقط برگه جعل بوده و ۴۷۰۷ نفر هم در راستای این اوراق دستگیر شدند و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

وی با اشاره به کشفیاتی در حوزه مواد مخدر، مشروبات الکی و کالای قاچاق، گفت: در حوزه دستگیری معتادین متجاهر بیش از ۴۹۸۶ معتاد متجاهر و ۲۰۸۶ خرده فروش مواد توسط کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها دستگیر شدند. همچنین در حوزه قاچاق بیش از ۴۷ هزار لیتر سوخت، بیش از ۳۹ هزار پاکت سیگار، ۳۵ تن چوب و ۹۲ تن شن و ماسه کشف شد.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان گیلان با اشاره به اینکه بیش از ۹۷ درصد پرونده‌ها در حوزه کلانتری و پاسگاه‌ها به‌صورت الکترونیکی و سیستمی ارجاع می‌شوند، تصریح کرد: بیش از ۱۴۰۰ نفر پلیس‌یار در موسسات حفاظتی مراقبتی همکاری می‌کنند که از توان بالقوه‌ای برخوردارند و می‌توانند نقش مؤثری در تامین امنیت محلات داشته باشند.

سرهنگ حجتی افزود: در سالجاری بیش از ۳۰۰ طرح پاکسازی محلات با هدف پاکسازی نقاط آلوده با محوریت محله‌ها و نوع جرائم اجرا کردیم که در این راستا بیش از ۲۴۰۰ نفر از مخلان نظم و امنیت با اجرای طرح محله محور شناسایی و دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه در حوزه پلیس پیشگیری بخش‌هایی با عنوان حفاظت از دستگاه‌های دولتی نظیر یگان حفاظ میراث فرهنگی، یگان حفاظت محیط زیست، یگان حفاظت گمرک و پلیس فرودگاه با ما همکاری می‌کنند، گفت: یگان حفاظت میراث فرهنگی در طول این مدت ۱۱ مورد حفار غیرمجاز را شناسایی و دستگیر کرده است، در حوزه گمرک هم کنترل تردد ۳۶۰۰۰ نفر انجام شده و همچنین تردد ۳۱۰۰۰ خودروی سبک و سنگین کنترل شد. کشف ۲۹۳۴ فقر ادوات صیادی و شکار، رفع تصرف ۶۱۰۰ مترمربع از اراضی ملی از دیگر اقدامات انجام شده است؛ همواره از شهروندان درخواست می‌کنیم در راستای اجرای بهینه ماموریت‌ها و تامین امنیت پایدار به پلیس کمک کنند.

انتهای پیام

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع ایسنا

نوشته های مشابه