تصویر بنر
آخرین اخبار

رئیسی‌کیا: نامه فیفا تنها یک تذکر است، بحث تعلیق نیست/ صحبت‌های نمایندگان دخالت شخص ثالث در فوتبال نیست


به گزارش ایرنا، صادق رئیسی‌کیا، کارشناس حقوقی فوتبال امشب در یک گفتگوی تلویزیونی درباره نامه فیفا و AFC به فدراسیون فوتبال گفت: این یک رویه در فیفا است که به خصوص در مقطع انتخابات، رفتار فدراسیون‌ها را رصد می کند. البته گزارش‌های افراد و گروهک ها از داخل کشور هم می‌تواند فیفا را نسبت به این مسئله حساس‌تر کند.

رئیسی‌کیا افزود: باید بپذیریم که فدراسیون جهانی فوتبال به صورت هوشمند تحرکات انتخابات فوتبال را زیر نظر دارد اما در نامه‌ای که ارسال شده است ما با یک با یک تذکر و درخواست توضیح مواجه هستیم و هنوز بحث تعلیق مطرح نیست.

وی درباره اینکه بحث دخالت شخص ثالث مطرح شده است، اظهار داشت: اساسنامه فدراسیون فوتبال درباره صلاحیت دادگاه و قوانین کشور موضع روشنی دارد و حق آنها را محفوظ می‌داند و این اساسنامه برای سیستم قضایی مانعی ایجاد نکرده است.همچنین فیفا هم در دستورالعمل‌های انتخاباتی برای گرفتن سوء پیشینه و موارد دیگر به نهادهای قضایی و حاکمیتی نیاز دارد و از آنها استفاده می‌کند. به همین خاطر فیفا و AFC مشکلی با نهادهای قضایی و حکمرانی ندارند و دولت‌ها را بخشی از توسعه فوتبال می‌دانند.

کارشناس حقوقی فوتبال تصریح کرد: تذکر نمایندگان هم متوجه انتخابات نیست که چه کسی انتخاب بشود یا نشود، صحبت نمایندگان مجلس همان دغدغه‌های فیفا و AFC است و این دو نهاد هم با توجه به سوء پیشینه‌ای که گرفته می‌شود، با ورود افرادی که در مظان اتهام هستند و پرونده باز دارند، از این جهت که حضور این افراد به اعتبار فوتبال آسیب می زند، مخالف هستند و حساسیت دارند.

وی در پایان گفت: صحبت‌های نمایندگان مجلس را متوجه دولت و قوه قضائیه می دانم نه فدراسیون فوتبال، این ورود به معنای دخالت نیست. به دستگاه قضایی تذکر داده شده است که با تخلفاتی که در استفاده منابع داده شده به فدراسیون صورت گرفته، برخورد شود.


منبع:ایرنا

تصویر بنر
تصویر بنر
تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا