توپ و تور

دلیل عدم برگزاری اردوی تیم ملی والیبال از زبان سرپرستبه گزارش خبرنگار مهر، مسابقات والیبال قهرمانی آسیا از ۲۸ مرداد تا چهارم شهریور به میزبانی ارومیه برگزار می‌شود و تیم ملی ایران باید خود را برای حضور قدرتمند در این مسابقات آماده کند، در حالی که فعلاً همه چیز روی هواست و اردوی تیم ملی هم تعطیل است.

تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌های والیبال عملکرد ضعیفی داشت، شاگردان عطایی از ۱۲ بازی تنها ۲ پیروزی کسب کردند و ۱۰ شکست در کارنامه خود به ثبت رساندند. پس از پایان هفته دوم رقابت‌های لیگ ملت‌ها، قرار بود گروهی از بازیکنانی که به ایران برگشتند از دو هفته قبل تمرینات خود را شروع کنند و گروه سوم هم پس از پایان رقابت‌ها و چند روز استراحت از چهارشنبه هفته پیش تمرینات را شروع کنند. اما تا این لحظه هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده و اردوی تیم ملی هم برگزار نشده است.

تعطیلی اردوهای تیم ملی در شرایطی رخ داده که اولاً تا زمان برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا فرصتی باقی نمانده و از آن طرفی برخی بازیکنان هم از حضور در اردوی تیم ملی انصراف داده اند و همین موضوع شائبه‌های زیادی ایجاد کرده است.

اکبر محمدی سرپرست تیم ملی والیبال ایران در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، درباره دلیل عدم برگزاری اردوی تیم ملی والیبال گفت: یکی از دلایلی که اردوی تیم ملی با تأخیر برگزار شد به خاطر اعزام تیم نوجوانان به مسابقات قهرمانی جهان بود. با توجه به اینکه آن‌ها در خوابگاه‌ها حضور داشتند و در سالن هم تمرین می‌کردند، تصمیم بر این شد که وقتی تیم نوجوانان به طور کامل اعزام شد ما تمرینات را شروع کنیم تا به طور کامل خوابگاه و سالن در اختیار تیم ملی بزرگسالان باشد.

وی گفت: ما تا مسابقات قهرمانی آسیا زمان کافی در اختیار داریم و طبق برنامه‌ای که سرمربی تیم داده تمرینات را شروع خواهیم کرد. باتوجه به اینکه ملی‌پوشان سه هفته در مسابقات لیگ ملت‌ها بودند چند روز ریکاوری برای آن‌ها لازم بود، به همین خاطر تمرینات تیم را هم به زودی شروع می‌کنیم و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

سرپرست تیم ملی والیبال در پاسخ به این سوال که برخی بازیکنان از حضور در اردوی تیم ملی انصراف دادند، گفت: تابه این لحظه به غیر از مرتضی شریفی هیچ یک از بازیکنان از اردوی تیم ملی انصراف ندادند و هیچ یک از این حرف‌ها درست نیست. شریفی هم به خاطر مصدومیتی که از ناحیه مهره لگن برای او در جریان بازی با آرژانتین پیش آمد، در اردوی تیم ملی و مسابقات پیش رو حضور ندارد. او به استراحت نیاز دارد و به همین خاطر در این رقابت‌ها غایب است. حاجی‌پور هم جز بازیکنان مصدومی است که در جریان رقابت‌های لیگ ملت‌ها دچار آسیب‌دیدگی شد. سایر بازیکنان همگی در ترکیب تیم حضور دارند و مشکلی وجود ندارد.

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع مهر

نوشته های مشابه