آخرین اخبار

در تاریخ قهرمانی می‌ماند نه پاداش +فیلم


گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو_ در برنامه این هفته سوت پایان به رشته هاکی روی یخ پرداخته شد.

کاوه صدقی رئیس انجمن هاکی روی یخ و نگار خرم بازیکن تیم ملی هاکی روی یخ بانوان مهمان برنامه این هفته بودند.

رئیس انجمن هاکی روی یخ توضیحاتی را در خصوص وضعیت تیم ملی، مسابقات پیش‌رو و شرایط فدراسیون مطرح کرد که گزیده این گفت‌گو را در ادامه می‌بینید.
صدقی گفت: ورزشگاه ۱۲هزار نفری آزادی برای هاکی بوده است اما هیچگاه به پیست یخ تبدیل نشد، نگهداری پیست‌های یخ خیلی مهم و سخت است و هزینه‌های هنگفتی هم دارد.

صدقی ادامه داد: وقتی نوپا باشید هم دردسر دارید هم ندارید، یکی از دردسرهایی که نداریم این است که زیاد این ورزش را نمی‌شناسند و  در روند این رشته دخالت نمی‌کنند و خود بچه‌ها امور کار را می‌چرخانند.
کیومرث هاشمی یکی از دغدغه‌های ما که همیشه هزینه‌های بلیت بود را پرداخت کردند و فدراسیون جهانی تعدادی تجهیزات در اختیار تیم ملی زیر 10 سال قرار داده و روندمان رو به رشد است.

رئیس انجمن هاکی روی یخ در پاسخ به این سوال که آیا این رشته مخصوص افرادی است که شرایط مالی خوبی دارند، بیان کرد: پول داشتن نقطه ضعف نیست و امیدوارم همگی پولدار باشند، ما یک ورزش تیمی با اقشار متفاوت جامعه هستیم و بچه‌هایی که توانایی مالی ندارند هم در تیم داریم.
حتی اگر از بیرون این رشته پولدار برسد بازهم باید بودجه‌ای به این ورزش اختصاص داده شود.

کاوه صدقی در پاسخ به این سوال که مشکلات عجیب وزارت ورزش،کسر شأن ورزش نیست، گفت: از ۱۲۵ سال قبل مشکلات حل نشده اما ما تصمیم گرفتیم برای ایران مدال به دست بیاوریم و کاری به پاداش نداریم چون در تاریخ قهرمانی می‌ماند نه پاداش.

 

 وی درمورد پخش تلویزیونی هاکی اظهار کرد: در بخش تلویزیونی هاکی کارهای تاریخی انجام داده است مانند پخش تلویزوینی مسابقه دختران هاکی ، رسانه ملی پس از دستاورد بچه‌ها علاقه مند شده به هاکی روی یخ.، 

 

مکان عجیب تمرین بازیکنان تیم ملی هاکی!

گزارشی از زمین تمرین ۱۵ متری در شهرری و درخواست مربی تیم ملی نوجوانان هاکی روی یخ از مسئولان

شهر ری پایتخت هاکی روی یخ اما بدون پیست یخ!
کاوه صدقی رئیس انجمن هاکی روی یخ ایران: در ورامین و شهرری این استعدادها بدون زمین تمرین مناسب تبدیل به بازیکنان اصلی تیم‌های ملی شده اند.در زمین

۱۵متری بدون یخ ، بازیکن هاکی روی یخ پرورش داده می شود! 

 

رونمایی از تیم روسی در لیگ هاکی روی یخ ایران!
کاوه صدقی رئیس انجمن هاکی روی یخ ایران: در دوره‌ی جدید لیگ یک تیم روسیه ای حضور دارد و یک تیم نظامی اضافه شده است.

 

صدقی در آخر درخصوص وزن لباس هاکی گفت: تجهیزات و لباس دروازه بان‌ها حدود ۲۵ کیلو است و تجهیزات بازیکنان بین ۱۰ تا ۱۵ کیلو است که این وزن‌ها با حرکت روی یخ سبک‌تر می‌شود.

انتهای پیام/

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع دانشجو

نوشته های مشابه