کشتی

خط و نشان نایب قهرمان کشتی جهان برای رقبای انتخابیبه گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی کشور به عنوان مرحله نخست انتخابی تیم ملی در حالی طی روزهای ۲۸ تا ۳۰ دی ماه در سالن هفت‌تیر تهران برگزار خواهد شد که تمامی مدعیان به جز برخی کشتی گیران دارای مجوز باید در این رقابت‌ها شرکت کنند.

این مسابقات به عنوان نخستین مرحله چرخه انتخابی اهمیت زیادی برای مدعیان دارد چراکه خروجی این چرخه، ملی‌پوشان اعزامی به رقابت‌های جهانی ۲۰۲۳ و کسب سهمیه المپیک، بازی‌های آسیایی چین، مسابقات بزرگسالان قهرمانی آسیا ۲۰۲۳، رقابت‌های قهرمانی آسیا و جهان زیر ۲۳ سال در سال ۲۰۲۳ را مشخص خواهد کرد. همچنین نتایج و عملکرد کشتی‌گیران در این میادین نیز در چرخه انتخابی سال آینده برای حضور در المپیک ۲۰۲۴ پاریس تأثیر بسزایی دارد.

در همین راستا علیرضا سرلک دارنده مدال نقره رقابت‌های جهانی ۲۰۲۱ نروژ به عنوان یکی از مدعیان وزن ۵۷ کیلوگرم نگاه ویژه ای به مسابقات قهرمانی کشور و نخستین مرحله چرخه انتخابی دارد. او که در مسابقات جهانی ۲۰۲۲ در همان دور نخست مقابل حریف چینی مغلوب شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت حالا قصد دارد با تمام وجود از فرصت به دست آمده استفاده کند. وی در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: نگاه ویژه ای به مسابقات قهرمانی کشور دارم و با تمام وجود در این رقابتها به میدان خواهم رفت. تاکنون روند تمریناتم به خوبی پیش رفته و فقط به فکر شکست دادن حریفان و رسیدن به مراحل بعدی چرخه انتخابی هستم.

وی افزود: مدعیان توانمندی در وزن ۵۷ کیلوگرم مسابقات قهرمانی کشور حضور دارند چراکه قرار است نفرات برتر کشور به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شوند. در نتیجه نباید هیچ مصافی را در قهرمانی کشور ساده گرفت و من هم در اوج آمادگی روحی و جسمی با رقبا سرشاخ خواهم شد.

سرلک همچنان از ناکامی در رقابتهای جهانی ۲۰۲۲ صربستان به عنوان یک درس بزرگ یاد می‌کند و معتقد است: شکست من در رقابت‌های جهانی به دلیل آن رقم خورد که من بعد از مسابقات جهانی ۲۰۲۱ نروژ، چندین در فراز و فرود جسمی قرار گرفتم. به همین دلیل در مسابقات جهانی ۲۰۲۲ بلگراد بدنم به یکباره در کشتی اول خالی کرد. البته من تمرینات بسیار خوبی برای این رویداد مهم جهانی داشتم و آمادگی ام خوب بود ولی انگار قرار بود در این مسابقات دست خالی بمانم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تمام تلاش را خواهم کرد تا ضمن رسیدن به دوبنده تیم ملی، بهترین عملکرد را در جهانی سال ۲۰۲۳ داشته باشم.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه