دسته‌بندی نشده

خدمات دولت مردمی در حوزه محیط زیست اطلاعی رسانی شودبه گزارش ایسنا، علیرضا نورمحمدی در هفتمین نشست منطقه‌ای مدیران سازمان حفاظت محیط زیست کشور که با محوریت معاونت آموزش و مشارکت های مردمی برگزار شد، اظهار کرد: توجه ویژه به تولید محتوا باید مورد توجه مدیران باشد چراکه با وجود فعالیت های موثر صورت گرفته در دو سال گذشته، کمتر این خدمات منعکس و بازگو شده است.

 وی بیان کرد: باید خدمات دولت مردمی سیزدهم به ویژه در حوزه محیط زیست با تلاش مدیران منعکس و اطلاع رسانی شود تا مراجع مسئول از عملکرد و خدمات شبانه روزی این سازمان در اقصی نقاط کشور مطلع گردند.

مدیرکل دفتر ریاست و هماهنگی امور استان‌های سازمان حفاظت محیط زیست خواستار بکارگیری افراد با انگیزه، جهادی، خلاق در پست‌های مدیریتی و جابجایی افراد ناتوان و بی‌انگیزه شد و گفت: آینده محیط زیست باید در دست جوانان باانگیزه و توانمند باشد که در این راستا می‌توان از توان بانوان نیز بهره گرفت.

نورمحمدی اظهار کرد: ادارات استانی باید برای اجرای برنامه‌ها و طرح‌های هفته دولت از هم اینک برنامه‌ریزی و آمادگی داشته باشند و پیوست رسانه‌ای طرح‌های کلان و مشخصات فنی و اجرایی و مالی طرح‌های آماده افتتاح به حوزه ریاست سازمان ارسال شود تا هماهنگی لازم برای حضور ریاست و معاونین سازمان حفاظت محیط زیست بعمل آید.

وی افزود: در جشنواره شهید رجایی و انتخاب مدیر نمونه و کارمند نمونه، این انتخاب بر اساس مدیریت عملکرد صورت می‌گیرد و در این راستا معاونت‌های سازمان محیط زیست به ارزیابی استان‌ها مبادرت می‌کنند.

مدیرکل دفتر ریاست و هماهنگی امور استان‌های سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد: بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ خانه محیط زیست در کشور راه‌اندازی شده که باید برای این خانه‌ها، محتواسازی با الگوی اسلامی – ایرانی صورت گیرد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، نورمحمدی افزود: ارزیابی و ارزشیابی همواره مورد تاکید بوده بنابراین مدیریت عملکرد، جایگزین بازرسی شد و در این باره بسیاری از کمبودها و چالش ها احصاء گردید.

وی خاطرنشان کرد: گزارش‌های ارزیابی به صورت مرتب و منظم توسط معاونت‌های تخصصی دریافت شده و بر این اساس استان‌های موفق تشویق می‌شوند.

مدیرکل دفتر ریاست و هماهنگی امور استان‌های سازمان حفاظت محیط زیست یادآوری کرد: دور دوم نشست‌های منطقه‌ای با رویکرد حل چالش‌ها و معضلات پیش روی ادارات کل استان‌ها برگزار شد که در این راستا نشستی با معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی برگزار گردید تا ۲ چالش پیش روی این مجموعه رفع شود.

نورمحمدی گفت: اساس کار ما حل معضل و مشکلات است؛ در حالیکه دور اول این نشست با رویکرد طرح مسایل کلی برگزار شد و در دور دوم حل مشکل در هر معاونت در دستور کار است.

وی یادآوری کرد: دور اول نشست‌ها با محوریت پرداختن به مسائل کلی و کلان برگزار شد که بررسی مصوبات دور اول گویای محقق و اجرایی شدن ۸۶ درصد مصوبات است. برای نمونه بند هفت این مصوبات راه‌اندازی خانه‌های محیط زیست بود که تاکنون بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ خانه محیط زیست تشکیل شده است و برخی استان‌ها در زمینه ایجاد تشکل‌های مردمی خیرین حوزه محیط زیست خوب عمل کردند.

انتهای پیام

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع ایسنا

نوشته های مشابه