سایر ورزش ها

حضور قطعی بانوان ایران در مسابقات ورزش‌های بیلیاردی غرب آسیابه گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بولینگ و بیلیارد، مسابقات اسنوکر و پاکت بیلیارد قهرمانی غرب آسیا تاکنون تنها در بخش مردان برگزار می‌شد اما در نشست اخیر فدراسیون ورزش‌های بیلیاردی غرب آسیا که به صورت وبینار برگزار شد، با پیشنهاد هاشم اسکندری رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد ایران و نایب رئیس غرب آسیا، مسابقات اسنوکر و پاکت بیلیارد بانوان رسماً به جمع رشته‌های قهرمانی غرب آسیا اضافه شد.

بر این اساس حضور در رقابت‌های غرب آسیا اولین برنامه مصوب تیم اسنوکر و پاکت بیلیارد بانوان برای سال آینده است.

فاطمه احمدی، نایب رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد ضمن تایید این مطلب گفت: از سال ۸۰ که این فدراسیون در ایران تشکیل و آغاز به کار کرد، بانوان در کنار مردان در رشته‌های زیر مجموع فعالیت داشته‌اند. از سال ۹۰ و همزمان با آغاز دوران ریاست آقای اسکندری در فدراسیون هم تیم‌های بانوان همواره در مسابقات آسیایی و جهانی اسنوکر و پاکت بیلیارد سهم داشته‌اند. البته که رقابت‌های پاکت بیلیارد بیشتر در مقطع جهانی برگزار می‌شود اما رقابت‌های اسنوکر در هر دو بخش آسیایی و جهانی بود که تیم‌های بانوان هم در آنها شرکت داشتند.

وی تصریح کرد: رقابت‌های غرب آسیا هم از جمله رویدادهای همیشگی در سال‌های اخیر بود اما در هیچ از ادوار این مسابقات، رقابت‌های بخش بانوان برگزار نمی‌شد تا اینکه با پیشنهاد رئیس فدراسیون ایران مصوب شد از دوره آینده رقابت‌های بخش بانوان هم به مسابقات اسنوکر و پاکت بیلیارد غرب آسیا اضافه شود.

نایب رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد با بیان اینکه نخستین دوره رقابت‌های اسنوکر و پاکت بیلیارد غرب آسیا بعد از این مصوبه، در سال جدید میلادی و به میزبانی امارات برگزار می‌شود، گفت: هنوز زمان دقیق این رقابت‌ها مشخص نیست اما قطعاً برای نخستین بار امسال رقابت‌های ورزش‌های بیلیاردی غرب آسیا با حضور بانوان در بخش اسنوکر و پاکت بیلیارد برگزار می‌شود. حتماً ایران هم به این مسابقات تیم اعزامی خواهد داشت تا در بخش انفرادی یا تیمی با حریفان شان رقابت داشته باشند.

وی در مورد چگونگی تشکیل تیم اعزامی به امارات تصریح کرد: بعد از تعیین زمان قطعی مسابقات غرب آسیا، رقابت‌های رنکینگ را در رده سنی آزاد برگزار می‌کنیم. نتیجه این رقابت‌ها ملاک انتخاب بازیکنان برای حضور در اردوی آماده سازی است. در جریان اردوها هم اگر نیاز باشد حتماً مسابقات انتخابی برگزار می‌کنیم تا ملاک تعیین ترکیب تیم اعزامی باشد.

احمدی با بیان اینکه تقویم برنامه‌ها و مسابقات آسیا و جهان برای سال ۲۰۲۳ هنوز اطلاع رسانی نشده است، خاطرنشان کرد: فعلاً مسابقات ورزش‌های بیلیاردی غرب آسیا نخستین رویدادی است که اعزام بانوان به آن در سال جدیدمیلادی را تصویب کرده‌ایم. بهمن ماه تقویم آسیا و جهان در اختیارمان قرار می‌گیرد و بر اساس آن برای سایر رویدادها برنامه ریزی می‌کنیم.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه