ورزش بانوان

حدادی آماده قهرمانی آسیا نبود/ برای تفتیان هزینه‌ نشده که انتظار داشته باشیم!به گزارش ایسنا، تیم ملی دوومیدانی ایران با ۱۰ ورزشکار راهی رقابت‌های قهرمانی آسیا شد که در پایان دو نقره و یک برنز به دست آورد؛ فرزانه فصیحی در دوی ۱۰۰ متر و مهدی صابری در پرتاب وزنه نقره کسب کردند و حسن تفتیان هم در دوی ۱۰۰ متر برنز گرفت.

هادی سپهرزاد، مدیر تیم‌های ملی دوومیدانی در گفت‌وگو با ایسنا در مورد عملکرد تیم اعزامی به این رقابت‌ها بیان کرد: با توجه به اینکه حدود یک ماه و نیم است که تغییر و تحولاتی در فدراسیون دوومیدانی اتفاق افتاده و نمی‌شد کار زیادی برای وزشکاران انجام داد، عملکرد خوب بود. در قهرمانی آسیا سال ۲۰۱۹  تنها دو مدال در پرتاب دیسک کسب کردیم اما امسال در دو رشته متفاوت سه مدال گرفتیم.

او با بیان اینکه سطح قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ متفاوت از قبل بود، ادامه داد: با توجه به اینکه مسابقات چهار سال به دلیل کرونا برگزار نشد، این دوره شبیه بازی‌های آسیایی بود و نتایج و رکوردهای ثبت شده هم نشان از سطح بالای رقابت‌ها داشت. در دوی ۱۰۰ متر زنان رکورد ملی ایران را جابه‌جا کردیم اما متاسفانه خانم اسماعیل‌نژاد با کمی بی‌تجربگی و بدشانسی نتوانست در فینال مدال بگیرد.

رسولی فشار روانی زیادی را تحمل کرد

سپهرزاد در مورد اینکه حسین رسولی نتوانست در پرتاب دیسک مدال بگیرد، بیان کرد: اگر رکورد شخصی خود را که ۱۰ روز قبل در تهران زده بود، تکرار می‌کرد صاحب طلا می‌شد اما برای اولین بار در رده بزرگسالان شرکت کرد و به چیزی که استحاقش را داشت، نرسید.

او در این مورد افزود: حسین در تهران پرتاب خوبی انجام داد که انتظارات را از او بالا برد و این رکورد از نظر روانی شرایطی برایش ایجاد کرد که فشار روانی زیادی را در مسابقات متحمل شود. او یکی از شانس‌های طلای ما در این مسابقات بود اما نتوانست با این فشار کنار بیاید. امیدوارم در رویدادهای بعدی نتیجه خوبی بگیرد.

مقدم با تکرار رکوردش مدال می‌گرفت

مدیرتیم‌های ملی دوومیدانی در مورد عملکرد سایر ورزشکاران اعزامی ایران به قهرمانی آسیا گفت: اگر رضا مقدم رکوردی که بارها در تهران زده بود را تکرار می‌کرد، صاحب طلا می‌شد. سبحان احمدی هم دیگر ورزشکار جوانی است که اولین تجربه خود را در رده بزرگسالان‌ آسیا کسب کرد. صابری یکی از بهترین نتایج را به دست آورد و پرتاب خوبی انجام داد که نوید کسب مدال در بازی‌های آسیایی را می‌دهد. خانم فصیحی هم با توجه به اردوهای خوبی که در سال‌های اخیر در خارج از کشور داشته و با تجربه‌ای که دارد، در فینال صاحب عنوان دوم شد.

تفتیان با هزینه شخصی به خارج  رفته و انتظار خاصی نداشتیم

سپهرزاد در پاسخ به این سوال که تفتیان ماه‌هاست در اردوی برون مرزی به سر می‌برد، آیا نتیجه‌ای که کسب کرد از نظر فدراسیون قابل قبول است، بیان کرد: تفتیان با هزینه شخصی به اردوی خارجی رفته و انتظار خاصی نداشتیم. همین که در این رقابت‌ها شرکت کرد و مدال گرفت، خوب بود اما امیدوارم در بازی‌های آسیایی هم صاحب عنوان شود و برای ما مدال کسب کند. به هر حال کسب مدال در این رویداد عملکرد مناسبی است. باید شرایط را هم درک کنیم. او برای قهرمانی آسیا در این مرز آمادگی بود. اگر قرار است هزینه‌ای بیشتر از عرف پرداخت شود، سطح توقع هم بالا می‌رود. فدراسیون فعلا هزینه‌ای پرداخت نکرده است که توقع خاصی داشته باشد.

پیرجهان بخاطر سربازی شرایط نرمال تمرینی نداشت

مدیر تیم‌های ملی دوومیدانی به افت مهدی پیرجهان، دونده ۴۰۰ مانع در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: پیرجهان در این مسابقات رکورد بدی به جا نگذاشت. در سه مرحله مقدماتی، نیمه‌نهایی و فینال دوید که باید تمرینات آمادگی خود را بیشتر کند تا بهتر کار کند. پیرجهان سابقه مدال‌آوری در قهرمانی آسیا را ندارد. امیدوارم بودیم صاحب عنوان شود اما رکوردهای این ماده کم نبود و رکورد نفر سوم هم از رکورد شخصی پیرجهان خیلی بهتر بود.

او در این مورد افزود: مسائلی هم که پشت سر گذاشت، تاثیرگذار بود. یک ماهی است که او دوران سربازی خود را تمام کرده و در این مدت شرایط نرمالی برای آمادگی نداشت. امیدوارم با درایت رئیس فدراسیون و کادر فنی شرایطی را ایجاد کنیم که ورزشکاران ما به آمادگی ۱۰۰ درصدی برسند و با شرایط بهتری پا به مسابقات بگذارند.

احسان حدادی آماده قهرمانی آسیا نبود

سپهزاد در مود اینکه احسان حدادی در این مسابقات شرکت نکرد، گفت: حدادی آماده این رقابت‌ها نبود. به همین دلیل شرکت نکرد. در مسابقه‌ای هم شرکت نکرده بود که شرایطش را ارزیابی کنیم. قرار است در اولین مسابقه لیگ شرکت کند تا شرایطش را بررسی و برای آینده تصمیم گیری کنیم.  

انتهای پیام

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع ایسنا

نوشته های مشابه