آخرین اخبار

جولیانی در یک قدمی نیمکت والیبال ایران


به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، تیم ملی والیبال ایران بعد از چند ماه عجیب و غریب احتمالا طی روز‌های آینده با سرمربی جدید خود رسما آشنا خواهد شد. همان‌طور که طی خبری اختصاصی اعلام کردیم اگر اتفاق خاصی رخ ندهد ندهد آلبرتو جولیانی ایتالیایی از این پس روی نیمکت تیم ملی ایران خواهد نشست.

این سرمربی شصت ساله از حدود بیست و هشت سال پیش کار مربیگری را در لیگ‌های پایین‌تر ایتالیا آغاز کرد و پس از چندین موفقیت در تیم‌های لیگ‌های پایین راهی تیم کوئنو شد و توانست اولین قهرمانی خود را در سال ۲۰۱۰ در لیگ برتر والیبال ایتالیا و همچنین جام حذفی کسب کند. پس از این قهرمانی بود که نام آلبرتو جولیانی روی زبان‌ها افتاد و او راهی لوبه ایتالیا شد.

او در لوبه ایتالیا نیز توانست موفقیت‌هایش را ادامه دهد و دو قهرمانی لیگ و یک نایب قهرمانی ایتالیا را برای این تیم به ارمغان بیاورد. جولیانی بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ سه قهرمانی سوپر کاپ ایتالیا را با تیم‌های کوئنو و لوبه نیز به دست آورد تا نام او با موفقیت گره بخورد. او همچنین در لیگ‌های ترکیه و یونان با تیم‌های هالک بانک و المپیاکوس قهرمان جام حذفی و لیگ برتر این کشور‌ها شده است.

در مسابقات باشگاهی اروپایی نیز او یک طلای کاپ اروپا با کوئنو ایتالیا و یک طلای چلنج کاپ اروپا با المپیاکوس را کسب کرده است.

اما کارنامه او در بخش ملی نیز پربار است، او در سال ۲۰۱۹ که هدایت تیم اسلوونی را بر عهده گرفت توانست دو نایب قهرمانی ارزشمند در جام ملت‌های اروپا را با این تیم به دست بیاورد که افتخار بسیار بزرگی برای این کشور در آن زمان بود. او همچنین توانست تیم‌های اسلوونی و ترکیه را برای اولین بار راهی لیگ ملت‌های والیبال بکند که در بین مربیان جهان بی‌سابقه است.

در کارنامه او چندین و چند نایب قهرمانی و سومی و همچنین قهرمانی در گلدن لیگ (تیم‌های درجه دو اروپا) نیز دیده می‌شود. جولیانی در این فصل با هدف قهرمانی به تیم هبار بلغارستان پیوست که با بحران مالی این باشگاه از این تیم جدا و حالا سرمربی مودنا ایتالیا شده است. مودنا در فاصله دو هفته مانده به پایان دور مقدماتی در تلاش برای صعود به پلی‌آف است و باید دید جولیانی می‌تواند این کار را انجام دهد یا خیر.

انتهای پیام/

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع دانشجو

نوشته های مشابه