توپ و تور

تیم هندبال سپاهان قهرمان لیگ برتر هندبال شد


به گزارش خبرنگار مهر، مسابقه نهایی و برگشت فینال سی و پنجمین دوره رقابتهای لیگ برتر هندبال مردان از ساعت ۱۶ امروز چهارشنبه سوم خردادماه بین دو تیم فولاد مبارکه سپاهان اصفهان و نیروی زمینی شهید شاملی کازرون برگزار شد که در نهایت این طلایی پوشان اصفهان بودند که توانستند کاپ قهرمانی را از آن خود کنند.

در این دیدار مهیج و پر تنش تیم شهید شاملی کازرون با نتیجه ۲۷ بر ۲۱ بر مقابل تیم فولاد پیروز شد و شکست خود را جبران کرد اما با توجه برد تیم سپاهان در دیدار رفت و اختلاف گل، این تیم سپاهان بود که کاپ قهرمانی را برای دومین سال پیاپی به خانه برد.‌

سپاهان اصفهان که دیدار رفت فینال را مطمئن آغاز کرد و با ۹ اختلاف گل و نتیجه ۳۶ بر ۲۷ برنده دیدار نخست شده بود در بازی برگشت با خیالی آسوده وارد زمین شد تا بتواند تنها با حفظ این اختلاف برای دومین سال پیاپی و شانزدهمین بار در طول ادوار لیگ برتر هندبال مردان ایران بر روی سکوی قهرمانی بایستد.

زردپوشان اصفهانی که از نیمه فصل لیگ را با سرمربیگری ووسلین وویوویچ سرمربی خارجی تیم ملی پیگیری کردند با بهره از مهره‌های کلیدی چون حیدرپور، اورعی و افشین صادقی و حضور سیاوشی ستاره تیم ملی در مسابقات قهرمانی جهان در درون دروازه شروع خوبی در نیمه اول نداشت به طوری که تا دقیقه ۱۴ نیمه اول با اختلاف دو گل ۸ بر ۶ از نیروی زمینی عقب بود.

در دقیقه ۲۲ تیم نیروی زمینی با یک ورزشکار دیسکالیفه ۵ نفره دقایقی بازی را به همین شکل ادامه داد، این شرایط همراه با کمی تنش در روی نیمکت بین مربیان و ورزشکاران دنبال شد.

در پایان نیمه اول نماینده کازرون و نماینده ایران در جام باشگاههای آسیا در حالی که در این بازی از الله کرم استکی ستاره خود به دلیل شکستگی دست بهره نمی‌برد، با نتیجه ۱۵ بر ۱۳ برنده از زمین به رختکن رفت.

در پایان نیمه نخست، وقتی بازیکنان تیم سپاهان در حال رفتن به رختکن بودند ازسوی تماشاچیان نیروی زمینی مورد فحاشی قرار گرفتند. ووسلین سرمربی تیم ملی و سپاهان هم از تماشاچیان شاملی درخواست آرامش کرد.

به دنبال ادامه بداخلاقی تماشاچیان، درگیری در زمین رخ داد و متعاقب آن تماشاچیان سپاهان نیز با پرتاب بطری آب به وسط زمین جو تالار هندبال را بهم ریختند. ادامه این روند منجر به تذکر سر داور به طرفداران هر دو تیم و اخطار در صورت تکرار و خروج از سالن گردید.

در نیمه دوم شانزدهمین گل و اولین امتیاز این نیمه توسط شاگردان ظهرابی وارد دروازه سپاهان شد. این روند تهاجمی توسط هندبالیست‌های کازرون و شوت‌های پیاپی به دروازه سپاهان کار را برای نماینده اصفهان سخت کرده بود به طوری که در نیمه دوم شاگردان ووسلین بیشتر روی دفاع تمرکز داشتند.

ووسلین و دستیارانش با وجودیکه اختلاف گل در سه دقیقه پایانی به عدد چهار رسیده بود نیمکت بازیکنان خود را با آرامش مدیریت کردند تا به این وسیله از تنش‌های احتمالی تماشاچیان هم بکاهند.

در پایان نیمه دوم شاگردان مسعود ظهرابی و تیم شاملی با نتیجه ۲۷ بر ۲۱ برابر فولاد پیروز شدند. اما اختلاف گل‌های دو تیم در بازی رفت و برگشت فینال تیم سپاهان را قهرمان این فصل لیگ کرد.

* رده‌بندی نهایی تیم‌ها در پایان لیگ برتر هندبال مردان به این ترتیب است:

۱- فولاد مبارکه سپاهان اصفهان

۲- نیروی زمینی شهید شاملی کازرون

۳- صنعت مس کرمان ۳۱ امتیاز

۳- سپاهان نوین اصفهان ۲۹ امتیاز

۵- گیتی پسند اصفهان ۲۵ امتیاز

۶- زغال‌سنگ طبس ۲۰ امیتاز

۷- نفت و گاز گچساران ۱۷ امتیاز

۸- زاگرس اسلام آباد ۱۶ امتیاز

۹- پرواز هوانیروز ۱۰ امیتاز

۱۰- پیکان سبزوار ۱۰ امتیاز

۱۱- رعد پدافند البرز ۸ امتیاز

گفتنی است سید مناف هاشمی دبیرکل کمیته المپیک، پاکدل رئیس فدراسیون هندبال، مدیران عامل باشگاه‌ها و تیم‌های هندبال، مهدوی رئیس اسبق فدراسیون و … در سالن تماشاچی دیدار فینال بودند.

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع مهر

نوشته های مشابه