توپ و تور

تیم هندبال دختران ایران به مسابقات جهانی صعود کرد


به گزارش خبرنگار مهر، تیم هندبال جوانان دختر ایران ظهر امروز شنبه در آخرین بازی خود در هفدهمین دوره مسابقات قهرمانی جوانان آسیا به مصاف تیم قزاقستان رفت و در پایان این تیم را با نتیجه ۲۴-۲۷ شکست داد. تیم ایران با این برد، با ایستادن در رده پنجم آسیا سهمیه حضور در مسابقات قهرمانی جهان را کسب کرد.

ملی‌پوشان با نظم تیمی هماهنگ و همچنین عکس‌العمل‌های فوق‌العاده الناز یارمحمدی دروازه‌بان ایران نیمه نخست را با برتری ۱۲-۱۵ به سود خود ثبت کردند.

قزاقستان در نیمه دوم کار را برای دختران هندبالیست ایران سخت‌تر کرد و توانست اختلاف را به یک گل برساند اما باز هم کار هماهنگ ملی‌پوشان و عملکرد عالی یارمحمدی درون دروازه باعث شد قزاقستان کاری از پیش نبرد.

دختران تیم ایران در نهایت با نتیجه ۲۴-۲۷ حریف خود را شکست دادند و با ایستادن در رده پنجم رقابتهای قهرمانی آسیا، جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان را به دست آوردند.

پیش از این دیدار دو تیم ازبکستان و هنگ‌کنگ برای کسب رده هفتم با هم دیدار کردند که ازبکستان توانست با نتیجه ۲۳-۴۴ میزبان را شکست دهد.

فردا در آخرین روز این مسابقات چین و کره جنوبی برای کسب عنوان قهرمانی در فینال با یکدیگر مصاف می‌کنند و ژاپن و چین تایپه در رده‌بندی دیدار خواهند کرد. َ

مسابقات هندبال قهرمانی جهان در رده سنی جوانان و در بخش بانوان تابستان سال آینده در مقدونیه شمالی برگزار خواهد شد.

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع مهر

نوشته های مشابه