تصویر بنر
سایر ورزش ها

تیم ملی تیروکمان صاحب مربی خارجی می‌شود/ بدنبال کرسی جهانی هستیم


غلامرضا شعبانی بهار که هفته گذشته با رأی اعتماد اعضای مجمع انتخاباتی فدراسیون تیر و کمان برای ۴ سال دوم متصدی این فدراسیون شد در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد اهم برنامه‌ها و اهداف پیش بینی شده طی این مدت توضیح داد.

وی با ابراز امیدواری از اینکه بتوانم در دوره جدید پاسخگوی اعتماد اعضای مجمع باشم، گفت: طی چهار سال گذشته برنامه‌ها مطابق با وضعیت همان زمان پیش بینی و اجرا شد. طبیعتاً نسبت به امروز شرایط متفاوتی داشتیم و به همین دلیل برنامه‌هایی که از این پس برای مجموعه تیر و کمان خواهیم داشت کاملاً متفاوت از گذشته خواهد بود.

رئیس فدراسیون تیر و کمان با یادآوری اینکه در چهار سال اول ریاستش توجه ویژه ای در بخش زیرساخت‌ها داشت، خاطرنشان کرد: ساخت و بهره برداری از ساختمان جدید فدراسیون، آکادمی، خوابگاه، سایت تیر و کمان و … نتیجه توجه به این بخش بود. قاعدتاً در دوره جدید دغدغه زیادی از این بابت نداریم و به همین دلیل عمده تمرکز خود را روی مسائل دیگر و به ویژه بحث فنی کمانداران متمرکز خواهیم کرد. البته در عین حال موضوع ارتقا زیرساخت‌ها در هیأت‌های استانی را پیگیر خواهیم بود.

شعبانی بهار در ادامه به اهم برنامه‌های مورد نظر برای دوره جدید ریاستش اشاره کرد و گفت: تقویت کادر فنی تیم‌های ملی یکی از اولویت‌های مورد نظر برای دوره جدید است. در این زمینه جذب مربی خارجی و به کارگیری آنها در کنار مربیان داخلی را در برنامه داریم. در این زمینه رایزنی و مذاکراتی داشته ایم اما هنوز نتیجه مشخص و قابل استنادی حاصل نشده است.

وی در پاسخ به این پرسش که «جذب مربی خارجی بیشتر برای ریکرو مدنظر است یا کامپوند؟»، تاکید کرد: همزمان همکاری با مربی خارجی برای هر دو تیم ملی را در برنامه داریم اما نیم نگاه مان به تیم ریکرو که در فهرست بازی‌های المپیک قرار دارد جدی تر است اگرچه شرایط تیم کامپوند هم به لحاظ جایگاه و مدال آوری در قاره برای ما اهمیت دارد. ضمن اینکه فدراسیون جهانی پیگیر المپیکی شدن این رشته هم است.

رئیس فدراسیون تیر و کمان با اشاره به دیگر برنامه‌های پیش بینی شده خود برای ۴ سال پیش رو خاطرنشان کرد: ارتقای سطح کیفی مربیان و همچنین تعداد آنها از دیگر برنامه‌های مورد نظر است. باید به گونه‌ای برنامه ریزی کنیم تا مربیان مان بتوانند در دوره‌های بین المللی خارجی شرکت کنند یا اینکه در داخل کشور برگزارکننده دوره‌هایی باشیم که با حضور نماینده فدراسیون جهانی یا آسیایی پیگیری می‌شود. مشابه این برنامه را باید برای داوران و افزایش کیفی و کمی آنها هم اجرا کنیم.

شعبانی بهار با تاکید بر لزوم حضور هر چه بیشتر کمانداران ملی پوش در رقابت‌های آسیایی و جهانی تصریح کرد: طی دوره اول ریاستم بر اساس شرایط مالی زمینه اعزام تیم‌های ملی به مسابقات مصوب در تقویم آسیا و جهان را مهیا کردم و برای ۴ سال دوم هم این برنامه را با قدرت بیشتر ادامه خواهیم داد.

به گفته وی یکی دیگر از اولویت‌های فدراسیون تیر و کمان برای سال‌های آتی تلاش برای کسب کرسی جهانی است. شعبانی بهار که خود عضو هیأت رئیسه کنفدراسیون تیر و کمان است در این زمینه گفت: در حال حاضر ۴ نماینده ایران عضویت در کمیته‌های مختلف آسیا را بر عهده دارند که مهمترین شأن ریاست کمیته داوران توسط آقای نصیرنژاد است اما برای مان اهمیت دارد که در زمینه کرسی‌های بین المللی پا را فراتر از آسیا بگذاریم.

رئیس فدراسیون تیر و کمان در پایان درباره وضعیت زهرا نعمتی که بعد از بازی‌های پارالمپیک حضوری در اردوها و مسابقات نداشت، گفت: نعمتی یک ورزشکار منحصر به فرد است. باید ببینیم او برای آینده و به ویژه بازی‌های المپیک و پارالمپیک چه استراتژی در نظر گرفته است. با او در مورد برنامه‌های آینده اش صحبت کرده ایم اما هنوز به نتیجه قطعی نرسیده ایم، هر برنامه‌ای که زهرا نعمتی داشته باشد مورد حمایت فدراسیون تیر و کمان قرار دارد.


منبع:مهر

تصویر بنر
تصویر بنر
تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا