کشتی

تمهیدات کادر فنی کشتی فرنگی پس از لغو اعزام تیم به فرانسهبه گزارش خبرنگار مهر، کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی چندی پیش از تورنمنت‌های بین المللی فرانسه و کرواسی به عنوان دو میدان تدارکاتی در ابتدای سال ۲۰۲۳ میلادی یاد کرد که می‌توانند در پیشبرد اهداف کادر فنی بسیار مؤثر باشند.

در همین راستا قرار شد ۶ فرنگی کار منتخب کشورمان به فرانسه اعزام شوند و طی روزهای ۳۰ دی تا ۲ بهمن ماه در رقابت‌های بین المللی کشتی فرنگی جام هنری دگلان به میدان بروند، اما مشکلات مالی و هزینه‌های سنگین اعزام باعث لغو این سفر شد.

بدین ترتیب کادر فنی تصمیم گرفت نگاه ویژه و جدی‌تری به تورنمنت بعدی یعنی رقابت‌های رنکینگ‌دار کرواسی داشته باشد و نفرات منتخب خود را راهی این میدان بین المللی کند.

در نتیجه قرار شد تیم منتخب کشتی فرنگی کشورمان با تعداد بیشتر و با ۱۸ کشتی‌گیر راهی کرواسی شود و نخستین میدان تدارکاتی خود را در سال ۲۰۲۳ تجربه کند.

طبق تقویم اتحادیه جهانی کشتی، نخستین مسابقات رنکینگ‌دار سال ۲۰۲۳ کشتی جهان طی روزهای ۱۲ تا ۱۶ بهمن ماه در زاگرب کرواسی برگزار می‌شود که تیم منتخب ایران متشکل از پویا دادمرز و محمد مهدی جواهری در وزن ۵۵ کیلوگرم، مهدی محسنی‌نژاد و امیررضا ده بزرگی در وزن ۶۰ کیلوگرم، ایمان محمدی و عارف محمدی در وزن ۶۳ کیلوگرم، دانیال سهرابی و رضا عباسی در وزن ۶۷ کیلوگرم، امیر عبدی و سجاد ایمن طلب در وزن ۷۲ کیلوگرم، محمدعلی گرایی و امین کاویانی نژاد در وزن ۷۷ کیلوگرم، پژمان پشتام و علیرضا مهمدی در وزن ۸۲ کیلوگرم، ناصر علیزاده و حمید بادکان در وزن ۸۷ کیلوگرم و امیر قاسمی منجزی و علی اکبر یوسفی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم در این تورنمنت به میدان خواهند رفت.

این در حالیست که اتحادیه جهانی کشتی قصد دارد مسابقات رنکینگ دار سال جدید میلادی را کمی متفاوت‌تر با رقابت‌های قبلی برگزار کند تا قهرمانان و عنوانداران بیشتری جذب این مسابقات شوند. از این رو قرار است مسابقات رنکینگ‌دار سال ۲۰۲۳ با دو کیلوگرم ارفاق وزن برگزار شود تا مدعیان بدون بدون دردسر برای کاهش وزن، وارد میدان شوند و امتیازات لازم برای حضور در المپیک را کسب کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، نخستین اردوی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان برای حضور در میادین پیش رو نیز طی روزهای ۲۰ تا ۳۰ دی ماه در خانه کشتی کمپ تیم‌های ملی برگزار می‌شود که نفرات منتخب کادر فنی اواخر این مرحله از تمرینات راهی تورنمنت کرواسی خواهند شد.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه