رزمی

تقویم اجرایی نیاز لیگ کاراته است/کاراته به جایگاه قبلی برمی‌گرددمهدی احمدی مربی تیم کاراته دانشگاه آزاد با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر افزود: دانشگاه آزاد در فصل جدید چند ملی پوش خود از جمله سجاد گنج زاده، بهمن عسگری و مهدی خدابخش را از دست داده بود. در هفته پایانی هم چند کاراته کاهای ما آسیب دیدگی داشتند. ضمن اینکه نگاه کلی ما جوانگرایی بود و میانگین سنی تیم را چند سال پایین آوردیم تا بتوانیم برای آینده عملکرد بهتری داشته باشیم.

وی ادامه داد: معتقدم تقویم اجرایی و دقیق نیاز اساسی سوپر لیگ کاراته است. متأسفانه در فصلی که جمعه به پایان رسید شاهد چنین چیزی نبودیم و این موضوع به باشگاه‌ها لطمه می‌زند، چرا که مربیان اعضای تیم را در اختیار ندارند و نمی‌توانند برای بدنسازی و مسائل فنی تیم خود برنامه ریزی کنند. تقویم، قلب سوپر لیگ است و باید بیشتر مد نظر قرار بگیرد.

مربی دانشگاه آزاد در مورد از دست دادن عنوان قهرمانی فصل گذشته مسابقات گفت: این درست است که ما مدافع عنوان قهرمانی بودیم، ولی واقعیت این است که بیمه تعاون تدارک بسیار خوبی برای این فصل داشت و با در اختیار داشتن بیش از ۸۰ درصد اعضای تیم ملی، همه معادلات را به سود خود رقم زد. حتی یک تیم در حد قهرمانی روی نیمکت داشت. البته بنده از این موضوع استقبال می‌کنم که تیم‌هایی با پتانسیل بالای مالی وارد کاراته شده و به این رشته با پتانسیل بالا کمک کند. دانشگاه آزاد تیم جوانی بود که با موفق شد عنوان نایب قهرمانی را کسب کند.

احمدی ادامه داد: پیشنهاد می‌کنم هر تیم اجازه داشته باشد که تنها با سه کاراته کای ملی پوشان قرارداد ببندد و در هر بازی از دو کاراته استفاده کند. این باعث می‌شود که بیشتر به جوانان بها داده شده و مربیان به سمت سازندگی پیش بروند. البته تصویب این قانون مستلزم آن است حامیان مالی افزایش یافته و بتوانند حمایت خوبی از تیم‌های داشته باشند.

مربی تیم ملی در مورد برنامه‌های این تیم هم اظهار کرد: بعد از برگزاری مسابقات انتخابی، یک مرحله اردو داشتیم که نفرات اول و دوم به همراه برخی کاراته کا به عنوان نفر سوم با تشخیص کادر فنی دعوت شدند. اردوی دوم هم در شرایط فنی خوبی برگزار شد و به دلیل تقارن با هفته پایانی لیگ، کاراته کاها در اختیار باشگاه‌های خود قرار گرفتند و اردوی سوم نداشتیم. تا زمان برگزاری مرحله نهایی رقابت‌های انتخابی دو مرحله اردو خواهیم داشت.

وی در پایان گفت: در انتخابی نهایی دو نفر برتر مسابقات ورود به اردو حاضر خواهند بود. نفرات سومی که با نظر کادر فنی دعوت شده بودند در جریان اردوها مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت و در صورت جلب نظر کادر فنی در انتخابی نهایی شرکت خواهند کرد. کاراته کاهایی که در مسابقات ورود به اردو اردیبهشت ماه غایب بودند شانس حضور در مرحله نهایی انتخابی را از دست داده‌اند. البته با توجه به اینکه سه رویداد مهمی که در سال ۱۴۰۲ پیش رو داریم، تلاش می‌کنیم از همه ظرفیت‌های کاراته استفاده کرده و احتمال دعوت از برخی کاراته کاها به اردو نیز وجود دارد تا به امید خدا کاراته به جایگاه قبلی خود برمی گردد.منبع مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه